Starosta odpowiada mieszkańcom i Rutkowskiemu

Krzysztof Rutkowski kojarzony z biurem detektywistycznym kolejny raz przyjechał do gminy Nowe Skalmierzyce. Postanowił zawalczyć z wiatrakami produkującymi prąd. Inwestycja, zdaniem mieszkańców, ma uniemożliwić rozwój na wioskach w okolicy Trkusowa. Starosta wydał oświadczenie w tej sprawie, ponieważ pod jego adresem pojawiły się zarzuty.

„W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami medialnymi dotyczącymi budowy elektrowni wiatrowych na terenie Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce pragnę jednoznacznie stwierdzić co następuje:

1. Pozwolenie na budowę wiatraków na terenie Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce wydane było zgodnie z obowiązującym prawem i zachowaniem wszystkich procedur!
Przed wydaniem pozwolenia na budowę Starostwo Powiatowe w Ostrowie każdorazowo analizuje przedstawione dokumenty pod względem zgodności z planem bądź decyzją o warunkach zabudowy wydanych przez właściwą gminę. W przypadku gdy dokumenty są zgodne z prawem Starosta ma obowiązek wydania decyzji pozwolenie na budowę. Taka sytuacja miała właśnie miejsce w przypadku budowy wiatraków na terenie Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce. To Gmina decyduje w zakresie sposobu zagospodarowania terenu. Gmina określa co, de facto, może powstać na danym obszarze. Tak było w tym przypadku. A warunki związane z powstaniem wiatraków określił ówczesny Burmistrz Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce w decyzji o warunkach zabudowy.

2. Nieprawdą jest, że w temacie budowy wiatraków w Gminie Nowe Skalmierzyce wydane zostały nowe pozwolenia na budowę!
Na podstawie przedstawionych dokumentów w dniu 30. 09 2015 r. Starosta Ostrowski wydał inwestorowi pozwolenie na budowę i decyzja ta jest jedyna i wciąż obowiązująca. W 2016 r. i 2020 na wniosek inwestora dokonano w niej zmian. Wiązały się one m.in. z mało istotnymi dla sprawy elementami, jak przebieg drogi dojazdowej do wiatraka i przebieg kabla, którym ma być przesyłany prąd. W każdym przypadku zmiany nie dotyczyły, ilości, umiejscowienia, wysokości, mocy itp. elementów związanych bezpośrednio z planowanymi elektrowniami wiatrowymi.

CZYTAJ  Ratownik medyczny zmarł nagle. Był taki młody

3. Zgodnie z prawem na tablicy informacyjnej, na terenie powstającej inwestycji powinien widnieć numer decyzji pozwolenie na budowę z 2015 r. nr RPA.6740.3.103.2015, jako jedynej.

Reasumując. W sprawie pozwolenia na budowę wiatraków na terenie Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce Starosta Ostrowski nie wydał decyzji z naruszeniem prawa, a obowiązek rozwiązania tego, wywołującego emocje, problemu leży po stronie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Zgodnie bowiem z przepisami art. 15 ust. 8 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz. U. z 2020 r., poz.981, z później. zmianami) w ciągu 72 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy Rada Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce może uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego, co pozwoli na zagospodarowanie nieruchomości leżących w strefie oddziaływania inwestycji na dotychczasowych, łagodniejszych dla mieszkańców zasadach. ”

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
marianna
2 lat temu

kmiotki jakby dostały kasę to nie byłoby protestu a skąd się wziął tam Rutkowski znawca tematu farm wiatrowych kto mu zapłacił bo on za friko nie pomaga

smok
2 lat temu

Ja pie……..e, ale przebieraniec, prawie jak ci pseudo żołnierze z beretami na „traktorzystę”

olek PKR
2 lat temu

kto tego klona tu sprowadził chyba bogate bambry

Ciepłownik
2 lat temu

Detektyw e sam raz dla rolników- z krowim łańcuchem na szyi. Niech do wyższych organów to zaskarżą, to się okaże kto ma rację.

Skróciarz
2 lat temu

Polecam na YouTube obejrzeć filmik Marka Majchera o przestępczej działalności Rutkowskiego, i nie mówię tu o mafii paliwowej za którą został skazany przez sąd na śmieszny wyrok, tylko o tym jak nagabuje i szczuje na siebie najczęściej rozwodzących się małżonków. Odbiera on dzieci jednej stronie za pomocą napadów rozbójniczych z bronią w ręku tj. gaz pieprzowy, pałki, atrapy broni palnej i przemoc fizyczna co jest udokumentowane na nagraniach. Ponadto na porządku dziennym jest to, że wyłudza on od starszych osób dziesiątki tysięcy złotych za „usługi doradcze”, podczas gdy sprawy zostawia nierozwiązane. Żona Majchera – Anastazja zginęła w tajemniczych okolicznościach w Czechach, szczuta przez 2 lata przez Rutkowskiego, który w Czechach również jest popularny w tym samym stopniu co w Polsce i jego macki sięgają wysoko postawionych osób i dziennikarzy, o czym Rutkowski niejednokrotnie wspominał. Ogólnie ciekawa, ale też tragiczna historia. Metody Rutkowskiego już od dawna wyczerpują znamiona przestępstwa tj. wymuszenia/uprowadzenia rozbójnicze i oszustwa „metodą na detektywa-konsultanta”, ale komuś stojącemu wysoko u władzy zależy, aby pozostał on nietykalny. Więcej w tym filmiku na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=3oLV-qkptY8

Mieszkaniec
2 lat temu

Ciekawe czy pozbył się tych włosów łonowych z głowy? Niestety tak wyglądały.

kier
2 lat temu

A Pan R. dostał mandat za …maseczkę na zębach, zamiast na nosie ?

Miki
2 lat temu

Panie to nie są tanie rzeczy

Mieszkaniec
2 lat temu

Jak już to Gminy i Miasta Nowe skalmierzyce a nie Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce :p

wies.
2 lat temu

racja – samorzadowiec, starosta tłumaczy sie przed kim ?? smieszne i głupie .
1/ jak kmioty dostały by kase za to ,że tam cos ustawiono bylao by wszystko OK . Kmiotów intersuje tylko czysta KASA a nie papierki, srodowisko, itp.
2/ każda taka inwestycja powinna byc poprzedzona konsultacjami społecznymi na miejscu ich lokalizacji / wizja lokalna, mapy, zebranie wiejskie, informacje na wiejskich-gminnych tablicach inf., opiniami biegłych niezaleznych – a nie w wyciszonym gabinecie starosty itp.

11
0
Napisz co o tym sądziszx