Instrukcja jazdy po Rondzie Bankowym autorstwa policji

Udostępnij
Tweet

Ostrowscy policjanci nagrali dla mieszkańców instrukcję jazdy po Rondzie Bankowym, gdzie cyklicznie dochodzi do kolizji. Część z nich mogła być spowodowana „drogowym cwaniactwem”. Dlatego poza przyswojeniem wiedzy teoretycznej, warto być szczególnie uważnym podczas jazdy po nim.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje kobieta. Wjechał w nią młodzieniec w BMW
Subskrybuj
Powiadom o

50 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Waldek
2 lat temu

Rzekome rondo bankowe mimo oznakowania C-12 i A-7 nie może być nazwane ruchem okrężnym na skrzyżowaniu. Natomiast znaki poziome kierunkowe P-8 od ul. Chopina na Wrocław potwierdzają zorganizowany ruch kierunkowy. Jadąc od ul. Chopina na Wrocław środkowym pasem jest to kierunek, lecz nie można skręcić w lewo i to świadczy, że nie można jechać okrężnie.

Ireneusz73
2 lat temu

Witam ,,Witam wzoruje na Wrocławskich rondach i sa bardzo czytelne,odnosnie zjazdu z ronda,,Jesli jade zewnetrznym pasem i wjezdzam na Wrocławska,,to moj kierune jest na rozbiegowke ta krotka ,A nie ze ja sie pcham pod koła na lewym pasie,,mimo przerywanych lini,,,W rocławiu linie przerywane same naprowadzaja gdzie masz jechac na zjazd a nie latac po pasach,,,wystarcza znaki poziome,,,,bardzo ładnie jest to ujete,w ostatnim fragmecie,,,

żurek
2 lat temu

W Kaliszu też był pomysł , aby Wrocławską zwęzić do dwóch pasów , ale Włodarek przerżnął wybory i z idiotycznego planu zostało niewiele.Rozwiązanie jest proste , wyrównać spychem te wszystkie udziwnienia na Wrocławskiej , zrobić z ronda dwa wyjazdy i problem się skończy.

qwer
2 lat temu

A jeśli chcemy sobie pojeździć w koło ronda to jedziemy wewnętrznym pasem ( tym naj bliżej wyspy), a jak już zakręci się w głowie od jazdy w koło ronda i chcemy wyjechać to zmieniamy pas w prawo ( oczywiście ustępując pierszeństwa pojazdom jadącym tym pasem).

qwer
2 lat temu

A tak na marginesie do Ostrowianin . Od kiedy ten prawy pas jest „Bus pasem” ?? tam jest tylko przystanek autobusowy . Jeśli stoi przed tobą autobus na przystanku to wystarczy tylko poczekać aż odjedzie a Ty podążaj jego śladem .

qwer
2 lat temu

Do Ostrowianin ,Skoro są trzy (3) pasy ruchu to środkowy zawsze jest w środku raczej ?? i nie ma tam raczej ” środkowego prawego pasa ruchu ” 😀 . No chyba że jest środkowy prawy i 3/4 ?? . Patrz na znaki pionowe i poziome co tam namalowali a wypadków i zamieszania na drogach będzie mniej . A z prawego pasa to logiczne ,że nie pojedziesz prosto przecież.

Ostrowianin
2 lat temu

Do qwer nie piszę o prawym dla busów tylko środkowy prawym do busa można jechać tylko w prawo są tam 3 pas dlatego napisałem prawy (środkowy).Może teraz to zrozumiesz z tego do busów nie można jechać prosto mogłeś się domyślić sam ale widać nie jest to twoja mocna strona

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Ostrowianin
Daro
2 lat temu

Mało sytuacji kolizyjnych jest tu pokazane. Podstawą tego filmiku powinno być pokazanie, że samochód jadący zewnętrznym pasem, jeżdżący cały czas w kółko wokół ronda zawsze ma pierwszeństwo. Osoba chcąca z pasa wewnętrznego zjechać, musi sprawdzić czy po zewnętrznym pasie nikt nie przetnie mu drogi zjazdowej. Zawsze tak się zachowujemy, a zwłaszcza ci którzy mają zamiar jechać na rondo gdzie jest o wiele więcej pasów ruchu wokół ronda. Rondo w Ostrowie jest proste jak ruchy posuwisto zwrotne. Zaznaczam że tyczy się to lini przerywanych.

Marcel
2 lat temu

Pomysł na zrobienie filmu super, ale wykonanie trochę do bani. W momencie gdy auta zjeżdżają z ronda, nagle cięcie i widok z kamery ustawionej na wysokości wzroku. Już mogli puścić wszystko z drona i powtórkę z perspektywy kierowcy. Było by bardziej czytelne. No ale plus, że taki film powstał.

qwer
2 lat temu

Do „Ostrowianin” . Prawym pasem możesz spoko jechać . Chyba ,że właśnie stoi tam AUTOBUS na przystanku (wystarczy poczekać aż odjedzie to nie jest BUS pas ) z czym masz problem ?? z niewiedzą ??.

1 3 4 5
50
0
Napisz co o tym sądziszx