Zmieniają skrzyżowanie „przy samolocie”. Czy będzie rondo?

Udostępnij
Tweet
Rozpoczęły się prace budowlane na skrzyżowaniu Raszkowska/Al. Słowackiego/Dworcowa. Wykonana zostanie tu korekta jego geometrii – najważniejsza część to „wyprostowanie” przejazdu z alei w ul. Dworcową. Obecnie jadący tam kierowcy muszą wykonać dodatkowy manewr. Po przebudowie jezdni możliwy będzie przejazd na wprost, bez konieczności korekty toru jazdy.
Całkowicie wymieniona zostanie sygnalizacja świetlna. Wykorzystywana obecnie jest w złym stanie technicznym. W poprzednich latach dochodziło do jej awarii, silny wiatr uszkodził nawet ramię sygnalizatora. Najwyższy czas na jej wymianę.
Przebudowa będzie wiązać się również z przesunięciem linii zatrzymania. Pojazdy na kierunkach Krotoszyńska – Raszkowska będą zatrzymywać się na czerwonym świetle znacznie bliżej środka skrzyżowania. Skróci to czas przejazdu i zwiększy jego przepustowość.
Zlikwidowane zostanie również bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych przez Krotoszyńską na wysokości samolotu, które ze względu na natężenie ruchu sprawia kłopot tak kierowcom, jak i pieszym. Warunki widoczności dla kierowców wyjeżdżających spod wiaduktu krotoszyńskiego również nie były zadowalające. Po modernizacji przejście będzie zbliżone do skrzyżowania i objęte sygnalizacją świetlną.
Co nieuniknione w przypadku tego typu prac, będą one wiązać się z utrudnieniami dla kierowców. Szczególnie w okresie, gdy nie będzie działać sygnalizacja świetlna. Mimo, że prowadzenie prac w czasie ruchu znacząco je utrudnia, chcemy jak najdłużej uniknąć jego wyłączenia. Nastąpi to jedynie w czasie układania nowej nawierzchni jezdni. Chcemy, by kłopotliwych objazdów było jak najmniej.
Już teraz proszę kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie trwania robót.
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przedstaw sie Józek i Zenek pięć
2 lat temu

„Staroprzygodzka” jest tam znak ograniczenia predkosci do 40. Ale jesli jedzie analfabeta i przekroczy 40, z automatu czerwone. Tak ma być!!To jest zrobione pod tuch tłuków, co to prawko zdawali po 35 razy.
Tylko problem jest w tym ze przez takich tłuków musisz sie zatrzymac.

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Przedstaw sie Józek i Zenek pięć
32
0
Napisz co o tym sądziszx