Zmieniają skrzyżowanie „przy samolocie”. Czy będzie rondo?

Rozpoczęły się prace budowlane na skrzyżowaniu Raszkowska/Al. Słowackiego/Dworcowa. Wykonana zostanie tu korekta jego geometrii – najważniejsza część to „wyprostowanie” przejazdu z alei w ul. Dworcową. Obecnie jadący tam kierowcy muszą wykonać dodatkowy manewr. Po przebudowie jezdni możliwy będzie przejazd na wprost, bez konieczności korekty toru jazdy.
Całkowicie wymieniona zostanie sygnalizacja świetlna. Wykorzystywana obecnie jest w złym stanie technicznym. W poprzednich latach dochodziło do jej awarii, silny wiatr uszkodził nawet ramię sygnalizatora. Najwyższy czas na jej wymianę.
Przebudowa będzie wiązać się również z przesunięciem linii zatrzymania. Pojazdy na kierunkach Krotoszyńska – Raszkowska będą zatrzymywać się na czerwonym świetle znacznie bliżej środka skrzyżowania. Skróci to czas przejazdu i zwiększy jego przepustowość.
Zlikwidowane zostanie również bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych przez Krotoszyńską na wysokości samolotu, które ze względu na natężenie ruchu sprawia kłopot tak kierowcom, jak i pieszym. Warunki widoczności dla kierowców wyjeżdżających spod wiaduktu krotoszyńskiego również nie były zadowalające. Po modernizacji przejście będzie zbliżone do skrzyżowania i objęte sygnalizacją świetlną.
Co nieuniknione w przypadku tego typu prac, będą one wiązać się z utrudnieniami dla kierowców. Szczególnie w okresie, gdy nie będzie działać sygnalizacja świetlna. Mimo, że prowadzenie prac w czasie ruchu znacząco je utrudnia, chcemy jak najdłużej uniknąć jego wyłączenia. Nastąpi to jedynie w czasie układania nowej nawierzchni jezdni. Chcemy, by kłopotliwych objazdów było jak najmniej.
Już teraz proszę kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie trwania robót.
CZYTAJ  Zapobiegli zamarznięciu

32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przedstaw sie Józek i Zenek pięć
1 rok temu

„Staroprzygodzka” jest tam znak ograniczenia predkosci do 40. Ale jesli jedzie analfabeta i przekroczy 40, z automatu czerwone. Tak ma być!!To jest zrobione pod tuch tłuków, co to prawko zdawali po 35 razy.
Tylko problem jest w tym ze przez takich tłuków musisz sie zatrzymac.

Last edited 1 rok temu by Przedstaw sie Józek i Zenek pięć
O S W
1 rok temu

Ojojojo coś czuję, że to skrzyżowanie to będzie taki sam bubel drogowy jak to przy przedszkolu „spalineczka”, czyli ulicy Kaliskiej z Alejami Słowackiego . . .
Obym się mylił bo jednak jak w Ostrowie budują drogi to nie ma uja we wsi hehe 😀 😀 😀

Z....
1 rok temu

To są głupie ch.je w piątek 09.04.21r przed 15-tą w godzinach szczytu żeby wyjechać ciężkim sprzętem do zrywania starej nawierzchni i ulice zakorkowane. Było trzeba zamknąć Aleje zorganizować objazd włączyć myślenie głową a nie ch..em.

karol3414
1 rok temu

Czy zostaną zlikwidowane tory kolejowe?

użytkownik
1 rok temu

Szkoda, że nie powstanie tam duże rondo, które z pewnością byłoby o wiele lepszym rozwiązaniem. Oby nowe skrzyżowanie nie okazało się takim samym bublem jak skrzyżowanie ul. Kaliskiej z Al. Słowackiego, które jest przykładem najbardziej idiotycznego skrzyżowania z jeszcze gorszą „inteligentną” sygnalizacją świetlną.

Alicja75
1 rok temu

A może tak zamiast zdjęć maszyn budowlanych zamieścić mapkę poglądową, jak to będzie docelowo wyglądało?

PRK
1 rok temu

dopóki nie będzie dwóch pasów na lewoskręcie od Krotoszyna na Aleje nic się nie zmieni , a na pewno nie żadna przepustowość skrzyżowania , a w godzinach szczytu dopóki nie będzie PÓŁNOCNEJ RAMY KOMUNIKACYJNEJ nadal będą tam się tworzyć korki , po prostu jest to za wąskie gardło na ten ruch co tam jest skręcający w lewo .

Staroprzygodzka
1 rok temu

Może ktoś się orientuje, może redaktor gdzie można zgłosić te niebezpieczne światła, działające jak chcą na ulicy Staroprzygodzkiej, przy szkole ?!
Dochodzi tam do wielu niebezpiecznych sytuacji przez to.

poborowy z poboru jesień 97''
1 rok temu

Sygnalizacja świetlna w Ostrówku jest bardzo inteligenta, oczywiście inteligenta inaczej . . .
Świetny przykład światła przy szkole na ulicy Staroprzygodzkiej . . .
Dopóki nie zrobią skrętu z dwóch pasów z ulicy Krotoszyńskiej na Aleje Słowackiego to nic się nie zmieni, żadnej przepustowości skrzyżowania nie poprawią bo jest za wąskie gardło pod wiaduktem na lewoskręcie od Krotoszyna na Kalisz, masło maślane, robią coś byleby tylko coś robić, nic się nie zmieni na lepsze, korki w godzinach szczytu jak były tak będą nadal już nie wspominając o braku budowy PÓŁNOCNEJ RAMY KOMUNIKACYJNEJ.

Karol
1 rok temu

WYWALIĆ TE DURNE TORY !!!

32
0
Napisz co o tym sądziszx