OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Szokująca sprawa wraca do sądu! Matka nagrywała, jak córka maltretuje kota

Szokująca sprawa wraca do sądu! Matka nagrywała, jak córka maltretuje kota

Sprawa, która przed rokiem wstrząsnęła nie tylko Ostrowem Wielkopolskim, ale i całą Polską, znów wraca na wokandę. 47-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego, skazana za znęcanie się nad kotem Kacprem, nie pogodziła się z wyrokiem. A właściwie – nie pogodził się z nim jej obrońca, który złożył apelację.

W styczniu 2026 roku kobieta przyznała się do winy. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim skazał ją na 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na 3 lata. Dodatkowo orzeczono wobec niej 6-letni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt oraz nawiązkę w wysokości 4 tysięcy złotych na rzecz organizacji Help Animals z Kalisza. Prokurator zaakceptował wyrok, choć wcześniej wnosił o surowszą karę. Obrońca uznał jednak, że kara jest zbyt dotkliwa.

Sprawa trafiła już do Sądu Okręgowego w Kaliszu, gdzie oczekuje na wyznaczenie terminu rozprawy apelacyjnej.

Nagranie, które oburzyło tysiące ludzi

Do bulwersujących wydarzeń doszło pod koniec marca 2025 roku. W internecie pojawiło się nagranie, na którym siedmioletnia dziewczynka trzyma kota za tylne łapy, kręci nim w powietrzu i rzuca nim jak zabawką. Wszystko to rejestrowała telefonem matka dziecka.

Na filmie słychać, jak kobieta komentuje sytuację słowami: „Kacper jest maltretowany przez panią”, po czym wybucha śmiechem. Dopiero po chwili mówi dziecku, by puściło kota.

Nagranie wywołało falę oburzenia. Internauci nie kryli emocji, a sprawą błyskawicznie zajęły się służby. Kot został odebrany rodzinie i trafił pod opiekę organizacji prozwierzęcej. Jak informowano, był skrajnie wystraszony, obolały i przez długi czas reagował lękiem na kontakt z człowiekiem.

„Kot został potraktowany jak martwy przedmiot”

Uzasadniając wyrok, sędzia Dominika Gawłowska nie pozostawiła wątpliwości co do oceny zachowania oskarżonej.

Społeczna szkodliwość czynu była wysoka, ponieważ kot, będący żywą, czującą istotą, został potraktowany przez oskarżoną jako przedmiot martwy, zabawka dla dziecka – podkreśliła.

Sąd zwrócił również uwagę, że kobieta nie tylko nie reagowała właściwie na cierpienie zwierzęcia, ale swoim zachowaniem dawała dziecku przyzwolenie na okrucieństwo.

Obowiązkiem matki było natychmiast skorygować zachowanie dziecka, ucząc je empatii i szacunku do zwierząt – zaznaczyła sędzia.

Dodatkowo sąd wskazał, że publikacja filmu w mediach społecznościowych spotęgowała negatywny wydźwięk całej sytuacji.

CZYTAJ  Związek wędkarski żegna tragicznie zmarłego kolegę

Obrońca walczy dalej

Podczas ogłoszenia wyroku kobieta nie stawiła się w sądzie. Reprezentował ją adwokat, który domagał się warunkowego umorzenia postępowania. Gdy sąd wydał wyrok skazujący, obrońca uznał go za zbyt surowy i złożył apelację.

Na razie nie wiadomo, kiedy Sąd Okręgowy w Kaliszu zajmie się sprawą.

Kacper dziś jest bezpieczny

Najważniejsze jest to, że kot Kacper już dawno opuścił dom, w którym przeżył traumę. Zwierzę trafiło do nowych opiekunów i odzyskuje spokój.

Sprawa matki z Ostrowa Wielkopolskiego stała się symbolem tego, że brak reakcji dorosłego na cierpienie zwierzęcia również może zostać uznany za znęcanie się. I że za takie zachowanie grozi realna odpowiedzialność karna.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
20 komentarzy
Kol
16 dni temu

Macie Państwo rację Wielka afera znam Panią której zabrali jej 2 dzieci do domu dziecka potem urodziła zostawiła dziecko w szpitalu a za parę lat bierze dziecko w rodziną zastępczą ja się grzecznie pytam kto na to pozwolił i nikt nie widział pytam się gdzie byliście

Szkoda słów na te baboki
odpowiada  Kol
16 dni temu

Co tak bronisz tego starego gada. Pewnie sąsiadka albo co gorsza z rodziny. Wszystkie jesteście sobie rowne. Może ze mną się spróbujesz ? Łatwo jest znęcać się nad słabszym . Tak bym Tobą pookręcał ze byś zobaczyła jak to jest .Wtedy pisz czy wielka afera jest . Jak nie wiesz jak to jest to siedz cicho i ziemniaki obieraj. Cwane baby widać że nic wartościowego z domu nie wyniosły. Ten bachor też nic nie wyniesie, oprócz telewizora pod zastaw na wódkę. Dzieci meliny.

Prosty człowiek
17 dni temu

Jeżeli Państwo redaktorzy są aż tak bardzo wrażliwi na krzywdę istot żywych, bo już chyba z piąty raz piszą o tej sprawie, to namawiam do napisania artykułu na temat dzieci i matek w strefie Gazy. Odwagi.

Janina
odpowiada  Prosty człowiek
17 dni temu

Może niejedna prasa napisałaby o morderstwach ,których dokonują żydzi w strefie gazy czy w szpitalach .Eliminując podludzi od najmlodszych .Tylko temat nie jest taki prosty.Już na tym etapie ,w którym sie znajdujemy,kudzie boją sie cokolwiek.wspomnieć na te tematy .Żydzi tak przejęli w tej chwili media ,oraz inne instytucje takie jak zdrowie,żywność itp,w dodatku kilkunastoletnia kampania szkoleniowa odnośnie tego że cokolwiek napiszesz lub powiesz o żydzie to zqraz antysemityzm.Doszliśmy do czasów absurdu w których władcami tego swiata i naszej wolnosci są żydzi.Eksperymenty na dzieciach w Afryce przez koncerny szczepionkowe,eliminacja dzieci w brzuchach matek,pedofilia,handel ludźmi ,eksperymenty ze.składnikami w żywności.zaciskanie pętli w kazdej dziedzinie życia.Nagle poprzez poddanie sie procesom poprawnosci politycznej,staliśmy sie niewolnikami systemu którym.rządzą żydzi.Nawet nagłaśnianie w artykułach tematów krzywdzenia zwierząt stało się głośniejsze niż odzywanie się na temat zabójstw i krzywdzenia gatunku ludzkiego.Ten proceś uczłowieczania zwierząt i zezwierzęcania ludzi trwał od kilkunastu lat a teraz przechodzimy jego apogeum

Jo
odpowiada  Janina
16 dni temu

15 lat temu w serialu ranczo usłyszałem taki cytat,dzisiaj świnia ma więcej praw człowieka od człowieka.

Marianna
odpowiada  Jo
16 dni temu

Głupiutki serial jako autorytet… Bez komentarza

Prosty człowiek
odpowiada  Marianna
16 dni temu

Pani Marianno, autorytetem może być ewentualnie człowiek, a nie serial (to tak na marginesie). Co do serialu, to prawda że głupiutki, ale cytat jest jak najbardziej aktualny w dzisiejszych realiach.

Kolo
17 dni temu

Odgrzewanie starego kotleta.

Dd
17 dni temu

Znowu jedno i to samo. Strach pomyśleć, co się stanie jak kot zdechnie z przyczyn naturalnych. Nowa właścicielka się nie wytłumaczy zagorzałym wielbicielom

Zz.
odpowiada  Dd
17 dni temu

Głodnemu chleb na myśli. Myślisz, że nie wiadomo kto tu pisząc broni tej patologii? Żenujące. To się trzeba wstydzić, a nie odwoływać.

Kasia
17 dni temu

Takie zachowania powinny być dotkliwie karane i kropka.Nie ma co dyskutowac.

ww
17 dni temu

Ja osobiście całą winę zrzucam na matkę lub rodziców(jeśli jest ojciec) Dziecko jest jak czysta kartka bez moralności, bez winy, bez skutków decyzji jakie podejmuje a to rolą rodziców jest „nauczyć” co można a czego nie można i jakie konsekwencje mogą być typu nie wkładaj widelca w kontakt, gdyż porazi cię prąd i będzie bolała spalona skóra… to tak w największym skrócie…

Obecnie młoda jest na etapie „d… la” społecznego i moralnego a to jaki system moralny skleją u niej rodzice definiuje jakim ma szanse być człowiekiem, gdyż późniejsze lata dorastania definiuje jakim ostatecznie się stanie, z tym że w normalnej rodzinie rodzice już nie kształtują ale subtelnie wpływają by ich dziecko było normalne….

El_Condore
17 dni temu

Ile można w kółko….żal

Dexter
odpowiada  El_Condore
17 dni temu

Bądź na galerii. Będę koło obi. 11

Jerzy
18 dni temu

Fajnie byłoby aby ta sama Pani sędzia orzekała w sprawie ukarania Gizeli ,która.zamordowała dziecko w szpitalu w Oleśnicy.
Po uzasadnieniu widać,że nie jest obojętna na krzywdę żywej istoty:

„Społeczna szkodliwość czynu była wysoka, ponieważ kot, bedący żywą, czującą istotą, został potraktowany przez oskarżoną jako przedmiot martwy, zabawka …”

kiki
odpowiada  Jerzy
17 dni temu

znalazł się kolejny który rości sobie prawo do tego by mówic innym jak mają żyć.

Janek
odpowiada  kiki
17 dni temu

Zgadzam się w pełni z Twoim poglądem.Nie powinno dochodzić do takich sytuacji jak w Oleśnicy ,gdzie lekarz -narodowosci obcej,narzuca Polakom sposoby zabójstwa rodem z dżungli

jasny
odpowiada  kiki
17 dni temu

Wskaż miejsce, w którym tak napisał.

Anarchia
odpowiada  kiki
17 dni temu

No właśnie! Chcą kręcić kotem niech kręcą! Wolność i swoboda!

D.R
odpowiada  Jerzy
17 dni temu

Jerzy Jerzy

20
0
Napisz co o tym sądziszx