Ostrowianin winnym nieumiejętnie przeprowadzonej reanimacji

Udostępnij
Tweet

Ostrowianin został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci. Do tragedii doszło podczas międzysąsiedzkiej kłótni w bloku przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskiego. 

Dwóch sąsiadów pokłóciło się na klatce schodowej o psa. Poszkodowany 59-letni mężczyzna wracał wraz z partnerką i jej psem z ogródków działkowych.

Podczas kłótni 59-latek spadł ze schodów. Sąd ustalił, że poszkodowany zmarł nie w wyniku obrażeń spowodowanych upadkiem, a uduszenia po zadławieniu się. Miał się do tego przyczynić 61-latek poprzez nieprawidłowe reanimowanie.

Oskarżony został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Mężczyzna ma też zapłacić 10 tysięcy złotych nawiązki dla konkubiny zmarłego, po 5 tysięcy zł dla córek oraz 20 tysięcy zł grzywny.

– Sąd orzekając wyrok wziął pod uwagę różne okoliczności. Te obciążające to m.in fakt, że oskarżony w chwili czynu był nietrzeźwy. Miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Te łagodzące to dotychczasowa niekaralność, a także fakt, że przed sądem oskarżony przeprosił bliskich pokrzywdzonego – powiedziała sędzia Beata Kośmieja.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ostrovia pogoniła Orła Łódź
Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przyjaciel
3 lat temu

Sprawca kopał bez opamiętania i bił pięściami człowieka,który chciał tylko spokojnie wrócić do domu,jako człowiek dorosły zdawał sobie sprawę,że jeśli atakuje człowieka na schodach ,to może to skutkować tragedią.Sprawca był tak bezwzględny i okrutny,że w wyniku ataku ,okrutnego kopania i bicia Marek stracił przytomność,co już wtedy mogło skończyc się tym ,że mógł zostać roślina..Kazdy człowiek ma prawo do życia i bezpieczeństwa swojej osoby.Czlowiek, który jest przepełniony nienawiścią,potworna agresją i niewyobrażalną zawziętością i przemocą wobec człowieka,który chciał tylko spokojnie wrócić do domu nie powinien przebywać na wolności.Ten atak z groźbami pozbawienia życia uchodzi sprawcy na sucho.Wszyscy skupiacie się na reanimacji,a nie na brutalnym napadzie tak bestialskim ,że doprowadził on do utraty przytomności i śmierci człowieka.Nie ma takiego prawa ,które pozwala na taki czyn .Marek chciał żyć,nie miał prawa Go nikt tak skatować.Chcial tylko wrócić do domu.!!!

Raz sierpem raz młotem czerwoną
3 lat temu

Co na to kołchoz brukselski, takich i podobnych wyroków w Polsce są dziesiątki. Nikt nie ma kontroli na nadzwyczajną kastą i pochodnymi tej mafii. Wolne Sądy, wolne polskie sądy. Masz kasę lub znajomości……. będziesz wolny

WW
3 lat temu

winnym nieumiejętnie przeprowadzonej reanimacji?? żart stulecia :D(Celowo omijam kwestie kłótni / wypadku, gdyż nie zagrażało to życiu tzn mogły to być aby otarcia i stłuczenia) Przypominam tylko że za nie udzielenie pomocy grozi do 3 lat pierdla, wiec powinna być jakaś ochrona jeśli zastosuje się PP nawet nieumiejętnie. bo skoro za olewanie tematu grozi 1rok w zawiasach + grzywna to na drugi raz radze spier***** jak widzicie potrzebującego, bo lepiej się nie mieszać i pozwolić komuś zejść, ew jeśli załączy się syndrom samarytanina to na yt macie szkolenia… i trzeba mieć nadzieje że poszkodowany przeżyje do czasu przejrzenia filmiku 😀
Dobra nie piszę więcej bo śmiać mi się chce z całej tej sprawy (wiedze swą opieram tylko z tego artykułu więc jeśli wyjdę na du*** to przepraszam)

Marek
3 lat temu

Serio? On go zepchnął ze schodów i wyrok jest za nieumyślne spowodowanie śmierci, a nie za źle przeprowadzona resuscytację. Przez takie nagłówki pseudo redakcji, które próbują nazbierać więcej kliknięć kontrowersyjnym tytułem newsa, mniej ludzi w przyszłości zdecyduje się na pomoc komuś. Gdzie jesteśmy wtedy chroniony prawnie w stopniu równym służbom mundurowym. I nie ma czegoś takiego jak wyrok za źle przeprowadzona pierwsza pomoc. Mamy OBOWIĄZEK pomóc, na tyle, na ile umiemy i nic nam za to nie grozi.

Przedstaw sie Józek i Zenek pięć
3 lat temu

Poszli na reke sprawcy. „Słuchaj, powiesz ze chciales go reanimowac, ale Ci sie nie udało, udasz skruche, przeprosisz rodzine, my Cie oskarzymy o nieumiejetnie przeprowadzoną reanimacje, dostaniesz mniejszy wyrok za to”.
Czy tak było „wysoki sądzie”???

Marek
3 lat temu

Ludzie !!!. To jakiś absurd. Ten kto zatutuował „Ostrowianin winnym nieumiejętnie przeprowadzonej reanimacji” niech nie zajmuje się pisaniem tektów na tym portalu.Mężczyzna który próbował ranimować , najpierw zepchnoł innego mężczyzne ze schodów w wyniku czego 59- latek zmar. Ten który reanimował jest uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci. CO to za wyrok? rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata za spowodownia śmierci?
Co to za odszkodownie? Że wieksza kwota trafia do skarbu państwa?
Winny nieumyślnego spowodownia śmierci bedzie przechadzał po osiedlu z łapami w kieszeni i bez maski na twarzy.
Ile jest warte życie? 20 tysięcy? plus 20 tysięcy grzywny. KPINA!!!!!!!!!!

Jacek
3 lat temu

Co się zmieniło od 1945 roku? Sami stanowią o sobie w każdym obszarze! Tak nie ma w ŻADNYM cywilizowanym kraju świata! No i ich pochodzenie/życiorysy…Kto przyzwoity idzie majaczyć „wolne sądy”?

Pawlak
3 lat temu

W Polsce jeszcze parę lat temu wsadzili do więzienia za jazdę po pijaku na rowerze. Więzienia wtedy były przepełnione , pół kryminału za jazdę po pijaku na rowerze siedziało. Masakra !!!! Takie rzeczy tylko w Polsce !!! Do dupe z tym rządem , aby do koryta się pchają , by nakraść jak najwięcej i dowalić człowiekowi za byle co !!!!

OSW
3 lat temu

Nadzwyczajna kasta nadludzi i wszystko w temacie, wszystko jasne.

Sabek
3 lat temu

Kochani Ostrowianie. On go zepchnął ze schodów i doznał poważnych obrażeń a reanimacja przeprowadzona przez pijanego człowieka przyczyniła się do śmierci.
Pomagajcie innym zawsze i wszędzie w umiejętny sposób i tyle. I może nie będąc po wpływem.

40
0
Napisz co o tym sądziszx