Ostrowianin winnym nieumiejętnie przeprowadzonej reanimacji

Ostrowianin został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci. Do tragedii doszło podczas międzysąsiedzkiej kłótni w bloku przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskiego. 

Dwóch sąsiadów pokłóciło się na klatce schodowej o psa. Poszkodowany 59-letni mężczyzna wracał wraz z partnerką i jej psem z ogródków działkowych.

Podczas kłótni 59-latek spadł ze schodów. Sąd ustalił, że poszkodowany zmarł nie w wyniku obrażeń spowodowanych upadkiem, a uduszenia po zadławieniu się. Miał się do tego przyczynić 61-latek poprzez nieprawidłowe reanimowanie.

Oskarżony został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Mężczyzna ma też zapłacić 10 tysięcy złotych nawiązki dla konkubiny zmarłego, po 5 tysięcy zł dla córek oraz 20 tysięcy zł grzywny.

– Sąd orzekając wyrok wziął pod uwagę różne okoliczności. Te obciążające to m.in fakt, że oskarżony w chwili czynu był nietrzeźwy. Miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Te łagodzące to dotychczasowa niekaralność, a także fakt, że przed sądem oskarżony przeprosił bliskich pokrzywdzonego – powiedziała sędzia Beata Kośmieja.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  BMW wjechała do rowu. Znamy przyczynę
Subskrybuj
Powiadom o

40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
3 lat temu

Brednia nad bredniami , Marek spadł ponieważ został uderzonym przez ciągle awanturującym sie sąsiadem . Sąd niech odda togi i wyjdzie raz na zawsze z sądu bo przynosi wstyd . Przeprosiny to kpina z ludzkiego życia . Karma wraca i może ” sędzia ” mieć równie takiego sąsiada . Zadławienie ? to kolejne brednie .

Stop mafii sądowniczej
3 lat temu

Stop mafii sądowniczej

wwwww
3 lat temu

to juz wiem ze nikogo nie bede reanimowal

Laila
3 lat temu

Czyli krótko…nie wiesz jak reanimowac człowieka to się nawet za to nie bierz bo albo pójdziesz siedzieć albo zapłacisz???no to grozi nam znieczulica,bo każdy będzie się bał udzielić pomocy:((

Marcinek
3 lat temu

To już jest Kutwa cyrk w życiu już nie pomogę żadnemu co będzie konał jeszcze kutwa będę za to miał wyrok to są jaja a sąd jest pieprznięty czy nienormalny ziobrysci walnięci pomożesz masz wyrok nie pomożesz to też. To co mam fb o skopać i pomoc by skonał to dostanę medal brawo….

BMW5
3 lat temu

Polskie prawo, sądownictwo… Kabaret…

asdadsdaas
3 lat temu

a za wystawienie lewej faktury można dostać 25lat, brak słów

Xyz
3 lat temu

W tym kraju zaraz za byle co pójdzie się do więzienia

logiczny
3 lat temu

Nie ma czegoś takiego jak nieumiejętne przeprowadzenie resuscytacji. Poważny błąd zniechęcający później ludzi do jakiejkolwiek pomocy. Umierającemu jakakolwiek pomoc się przyda.

On
3 lat temu

Teraz wiadomo dlaczego ludzie wolą omijać takie sytuacje państwo nas do tego zmusza … Udzielisz pomocy źle,nie udzielisz też źle korwa niech się jedną w łeb bo zachwile naprawdę bedzie ktoś potrzebował pomocy to ludzie bendą omijać jak papierek po cukierku.czy naprawdę w tą strone wszystko zmierza masakra

40
0
Napisz co o tym sądziszx