Ostrowianin winnym nieumiejętnie przeprowadzonej reanimacji

Udostępnij
Tweet

Ostrowianin został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci. Do tragedii doszło podczas międzysąsiedzkiej kłótni w bloku przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskiego. 

Dwóch sąsiadów pokłóciło się na klatce schodowej o psa. Poszkodowany 59-letni mężczyzna wracał wraz z partnerką i jej psem z ogródków działkowych.

Podczas kłótni 59-latek spadł ze schodów. Sąd ustalił, że poszkodowany zmarł nie w wyniku obrażeń spowodowanych upadkiem, a uduszenia po zadławieniu się. Miał się do tego przyczynić 61-latek poprzez nieprawidłowe reanimowanie.

Oskarżony został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Mężczyzna ma też zapłacić 10 tysięcy złotych nawiązki dla konkubiny zmarłego, po 5 tysięcy zł dla córek oraz 20 tysięcy zł grzywny.

– Sąd orzekając wyrok wziął pod uwagę różne okoliczności. Te obciążające to m.in fakt, że oskarżony w chwili czynu był nietrzeźwy. Miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Te łagodzące to dotychczasowa niekaralność, a także fakt, że przed sądem oskarżony przeprosił bliskich pokrzywdzonego – powiedziała sędzia Beata Kośmieja.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy wyciągali z lodu
Subskrybuj
Powiadom o

40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AudiRS6
2 lat temu

Takiego czegoś to jeszcze nie grali, żeby za udzielenie pomocy zostać ukaranym. Obywatel ma obowiązek udzielenia pomocy, oczywiście w sposób nie zagrażający własnemu zdrowiu czy życiu. Co za IDIOTA go skazał, proponuję złożyć odwołanie od wyroku.
https://zdrowie.pap.pl/pierwsza-pomoc/udzielanie-pierwszej-pomocy-prawo

Ostatnio edytowany 2 lat temu by AudiRS6
Nic nie widziałem nic nie słyszałem
2 lat temu

Nie wiem jak to tam było, ale wiele przypadków juz było gdzie niewinnego skazali bo „chciał pomóc”. Nie ma się co wtrącać w sprawy innych. Widzisz pobicie? Dzwoń na policję i idź w swoją stronę. Widzisz że ktoś idzie i pada na chodnik – dzwoń na pogotowie i oddal się jak najszybciej. Widzisz że auto w rowie? Dzwoń po policję i pedał w podłogę. Mamy państwo totalne, wszystkim się państwo chce zajmować, a że bardzo drogo za to płacimy to niech się zajmują. Straszne czasy, znieczulica, ale to nie wina ludzi tylko tego pojebanego komunistycznego systemu.

Zyczliwy
2 lat temu

Broniąc się przed złodziejem też cie ukaraja

Anonim
2 lat temu

A partnerka nie skazana za brak udzielenia pirerwszej pomocy ?

Osw
2 lat temu

To czyli nie warto pomagać. Jak chciał pomóc i dostał wyrok. Niedługo będą wszystkich karac za wszystko żeby aby była kasa

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Osw
Punisher
2 lat temu

Tylko szkoda że wszystkie nieumyślne morderstwa w Ostrowie nie wychodzą na jaw !!! O dupę rozczaś taką policję i ich działania!!!

war
2 lat temu

zabijesz człowieka, przeprosisz rodzine jesteś wcześniej nie karany i jest ok. zawieszenie kary za zabójstwo ??

Audi
2 lat temu

Ciekawe jaki wyrok byłby za nieudzielenie pomocy. Niezła zachęta…

Ooo
2 lat temu

Nie mieli za co dojebac to coś wymyślili ,brawa dla biegłego chyba przeszedł sam siebie,ale musi być dumny

Pies
2 lat temu

Panie Redaktorze ! Proszę nazywać rzecz po imieniu – „Nieumyślne spowodowanie śmierci”, a nie „Nieumiejętne przeprowadzenie reanimacji”. Sprawca był sprawcą, a nie ratownikiem.

40
0
Napisz co o tym sądziszx