Ostrowianin winnym nieumiejętnie przeprowadzonej reanimacji

Udostępnij
Tweet

Ostrowianin został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci. Do tragedii doszło podczas międzysąsiedzkiej kłótni w bloku przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskiego. 

Dwóch sąsiadów pokłóciło się na klatce schodowej o psa. Poszkodowany 59-letni mężczyzna wracał wraz z partnerką i jej psem z ogródków działkowych.

Podczas kłótni 59-latek spadł ze schodów. Sąd ustalił, że poszkodowany zmarł nie w wyniku obrażeń spowodowanych upadkiem, a uduszenia po zadławieniu się. Miał się do tego przyczynić 61-latek poprzez nieprawidłowe reanimowanie.

Oskarżony został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Mężczyzna ma też zapłacić 10 tysięcy złotych nawiązki dla konkubiny zmarłego, po 5 tysięcy zł dla córek oraz 20 tysięcy zł grzywny.

– Sąd orzekając wyrok wziął pod uwagę różne okoliczności. Te obciążające to m.in fakt, że oskarżony w chwili czynu był nietrzeźwy. Miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Te łagodzące to dotychczasowa niekaralność, a także fakt, że przed sądem oskarżony przeprosił bliskich pokrzywdzonego – powiedziała sędzia Beata Kośmieja.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lividium
3 lat temu

Z tego co mi wiadomo że udzieleniem pomocy jest wykonanie telefonu . Wiecej kasy na propagandę niż na szkolenia ludzi z podstaw pierwej pomocy .To jest tylko moje zdanie że w kazdym zakładzie pracy powinno być przeprowadzone takie szkolenie i zamiast lekcji religii w szkołach wprowadzić od wczesnych lat tematykę ratowania ludzkiego życia jak rozpoznawać udary wylewy co robić przy poparzeniach czy innych wypadkach ale to jest moje zdanie

Marcin osw
3 lat temu

Jedyne co myślę to patologia

Mateusz
3 lat temu

A za nieudzielenie pierwszej pomocy mógłby dostać 3 lata.

kier.
3 lat temu

Weź teraz kogoś reanimuj, jak będzie coś żle to dostajesz wyrok.

Eugeniusz
3 lat temu

jeżeli opisujecie fakt o zapadającym wyroku w tak delikatnej sprawie jak (nieprawidłowe) udzielenie pierwszej pomocy wykażcie sie: co było tą nieprawidłowością. bez wątpienia nie był toalkochol, ponieważ facet podjąL akcje. co niby uczynił żle? bądzcie rzetelni! ja mam na koncie kilka akcji związanych z ratowaniem życia, i chyba nadszedł czas, aby „leżących” nie dotykać. rzetelność tego, który dokonał opisu tego jest mierna. wstyd!

osw
3 lat temu

To sa jaja, to lepiej nie pomagać wcale…..

Wojciech
3 lat temu

Ja p… Zabił gościa i rok w zawieszeniu? To są jaja!

konserwant
3 lat temu

Do końca życia tego nie spłaci

NIEZGODNY
3 lat temu

Cóż za ironia losu. Udzielić pomocy trzeba, jeśli się tego nie zrobi, to grozi kara. Czy ma się doświadczenie i wiedzę czy nie. Jak się coś zrobi źle to też kara. Lekarz za swoje błędy nie odpowiada , błąd lekarski..

Maciej
3 lat temu

Więcej takich wyroków, to ludzie już wogole nie będą reagować i odwracać wzrok. Lepiej próbować ratować ludzkie życie, nawet jeśli się nie jest specjalistą (A w nerwach laik ma prawo popełnić blad), niż odebrać glowe w druga stronę. A wiele osób po tym wyroku będzie tak robić i się im nie dziwię…

40
0
Napisz co o tym sądziszx