Choinki mieszkańców trafiły na Piaski

Udostępnij
Tweet

Zgodnie z zapowiedzią, część poświątecznych drzewek, zebranych w ramach drugiej edycji akcji „Zielona Energia z choinek”, została wykorzystana do ponownych nasadzeń w miejscach publicznych. Drzewka trafiły między innymi nad zalew Piaski Szczygliczka, gdzie zostały zasadzone w rejonie placu zabaw.

W tym roku, już po raz drugi, spółki Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego bezpłatnie odbierały po Świętach Bożego Narodzenia od mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego wykorzystane choinki.

W wyniku trwającej od 4 do 29 stycznia akcji zebrano od mieszkańców około 25 ton choinek. To około 2100 sztuk wykorzystanych drzewek. Nowością były przeprowadzone w dwóch terminach zbiórki drzewek bezpośrednio na terenach osiedli jednorodzinnych.

Większość zebranych drzewek została wykorzystana do produkcji zielonej energii dla ostrowian.

Oprócz oczywistych oszczędności ekonomicznych, akcja zbierania drzewek i wykorzystania ich do produkcji ciepła i prądu miała także mocny aspekt ekologiczny. Zostanie on jeszcze zwiększony, gdyż część zebranych drzewek została ponownie zasadzona w miejscach publicznych. Między innymi drzewka trafiły nad zalew Piaski Szczygliczka, gdzie upiękniły okolice placu zabaw, produkując jednocześnie tlen i pochłaniając CO2.

Zbiórka wykorzystanych drzewek cieszyła się dużym zainteresowaniem i spółki zapowiadają jej kontynuowanie w kolejnych latach.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie peugeota i busa
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nie głosuję na pis bo jestem Polakiem. ***** ***
2 lat temu

Brawo! Dobre pomysły zawsze w cenie.

Ciepłownik
2 lat temu

Jeden z niewielu dobrych pomysłów w naszym mieście, choć tak naprawdę zaczerpnięty od innych. Ale to nie wstyd czerpać skądś dobre pomysły jeżeli dają miastu i mieszkańcom jakieś realne korzyści. Te drzewka powinny raczej się przyjąć, bo sam kilkanaście lat temu tak zrobiłem i wyrosło mi niezłe drzewo.

GłosujeNaPiSBoJestemPolakiem
2 lat temu

Wspaniały pomysł

Moje modły przyniosły skutek

Prowadź nas Jarku żebym wiedział jak szłem

Ostrowiak
2 lat temu

Bardzo dobrze !

Brawo Ostrów !

4
0
Napisz co o tym sądziszx