OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Strażakom odcięli prąd (aktualizacja)

„Drodzy mieszkańcy‼️‼️‼️ Z przykrością informujemy, że dziś byliśmy zmuszeni wycofać naszą jednostkę z podziału.
Dla wyjaśnienia, jeżeli wydarzy sie coś w naszej miejscowości nie będziemy w stanie wyjechać i wam pomóc.”- napisali strażacy z jednostki OSP Pawłów.

” Powodem dla którego podjęliśmy tą decyzję jest brak prądu na remizie spowodowany szukaniem oszczędności w naszej gminie, decyzje taką wydał Wójt Gminy Sośnie.

Jeżeli sytuacja wróci do normy to was o tym poinformujemy i przywrócimy naszą jednostkę do działań.
Przepraszamy was” – wyjaśniają strażacy.

OŚWIADCZENIE władz gm. Sośnie

Urząd Gminy Sośnie informuje, że komunikat OSP Pawłów opublikowany na profilu jednostki o odcięciu prądu w remizie, nie jest zgodny z prawdą. W związku z wysokim poborem prądu zgłoszonym przez zarządcę budynku – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach została podjęta decyzja o zweryfikowaniu przyczyn zaistniałej sytuacji.

Za przejściowe utrudnienia w funkcjonowaniu jednostki przepraszamy.

Zastępca Wójta Gminy Sośnie
Dariusz Berek

POLECANE NEWSY
31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anika
8 miesięcy temu

Żenada, jak można osobom, które ratują ludzkie życie odciąć prąd bo jest drogi, za chwile w szpitalach odłączą respiratory bo też wzrośnie zużycie prądu. Myślę, ze wójt przemyśli swoje postępowanie a my wspierajmy OSP. Nigdy nie wiemy, kiedy będziemy potrzebowali ich pomocy❤️

Ho
8 miesięcy temu

Ale przypał, wstyd. Ciekawe co tam się działo że tyle za prąd…

olek
8 miesięcy temu

OSP to niepotrzebny twór

Jozef
8 miesięcy temu

Byla sroga zima a ogrzewanie pradem kosztowne.Skoro bylo zgloszenie o duzym poborze pradu ,wojt nie mogl inaczej postapic do wyjasnienia sprawy .

Zyczliwy
8 miesięcy temu

Wojtowi odciąć będą wieksze oszczednosci

Karol
8 miesięcy temu

Ludzie, wy się obudźcie. Z nadużyciami należy walczyć i dobrze, że władza reaguje bo każdy myśli, że jak nie płaci to można używać ile się da ale wy się nie cieszcie ludziska bo za takie nadużycia i tak idzie z waszych podatków.

Uve
8 miesięcy temu

Więc tak, coś tu fest śmierdzi, chyba nie znamy szczegółów, taki podstawowy rachunek ze prąd w remizie nie powinienem za bardzo odstawać od podstawowych oplat za prąd, czyli abonament i przesył (na moje oko to max 150 zł za 2 msc. Dlaczego? Ponieważ strażacy OSP są na remizie może z 3 godziny w miesiącu więc ile mogą tego prądu zużyć????? Jeśli tak jest i wójt postanowił odciąć JEDNEJ jednostce prąd i tym sposobem zaoszczędzić 150 zł to taki Wójt byłby zwykłym baranem. Chyba że…. chłopaki z remizy zrobiły sobie knajpę i siedzą tam codziennie chlapiąc ile wejdzie, grzejąc się prądem to i rachunek z 2 tyś może sięgnąć. Tak czy owak – dziwne że tylko jednej jednostce. Chyba na serio nie znamy szczegółow czyli zdania Wójta. I nie przesadzajmy, na akcję mogą jechać, brak prądu tego nie wyklucza.

Strażak
8 miesięcy temu

Tak! Straż pożarna ma wszystkie auta na prąd tak zwane Eko. Wielkie ciężarówki cysterny na wodę , jeżdżą na prąd i teraz nigdzie nie pojadą jak będzie się palić , bo akumulatory się wyczerpały.

Szok!
8 miesięcy temu

Jak będzie pożar to nie wyjadą bo mają prąd odcięty. Środki nowoczesnego przekazu oni muszą mieć , choćby nie wiem co !!!

Audi tron
8 miesięcy temu

To mają samochody na prąd ⚡

31
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x