OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Oddali hołd Żołnierzom Niezłomnym

Dziś na ostrowskich Piaskach odbył się bieg w hołdzie dla Żołnierzy Niezłomnych. Zorganizowało go Stowarzyszenie WON. 

Kameralna impreza rozpoczęła się o godz. 11. Spontaniczny bieg poprzedził przemarsz wokół dużego zbiornika, w którym wzięło udział trochę ponad 20 osób. Chętni zmierzyli się z dystansem 6 kilometrów.

Nie była to jednak część ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, który wstępnie planowany był właśnie na 28 lutego 2021 roku. Tegoroczna edycja tego biegu została przeniesiona na 16 maja 2021r.

Kochani, ze względu pewne nieporozumienie dotyczące niedzielnego Biegu chcemy napisać sprostowanie. Bieg, który reklamujemy odbędzie się 28 lutego w niedzielę o godz. 11.00 na Piaskach jest biegiem spontanicznym. Nie ma pakietów, atestowanej trasy i wszystkiego tego co w Atestowanym biegu. Biegniemy w hołdzie dla Żołnierzy Niezłomnych, tylko i wyłącznie. Nie było i nie jest naszym zamiarem podczepianie się pod ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym. Ta inicjatywa została przełożona na 16 maja. Jeżeli dojdzie do skutku to jako Stowarzyszenie WON będziemy ją całym sercem wspierać.” – napisali organizatorzy.

POLECANE NEWSY
47 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
OMG
9 miesięcy temu

A kiedy jest dzień pamięci ofiar tych wyklętych terrorystów? Ich działalność nie miała nic wspólnego z patriotyzmem. To byli pospolici bandyci którzy okradali ludzi na wioskach i mordowali przeważnie przypadkowe osoby

do CSW
9 miesięcy temu

To jedź prostaku sam do Hajnówki i krzyknij w biały dzień hasła ku czci Burego. zobaczysz jaka będzie reakcja. Albo do górali na Podhale i zacznij głośno wychwalać Ognia. Skąd się biorą takie zakapiory odporne na fakty. Ani Onet, ani Niemcy nie mają tu nic do tego. Pomordowanie niewinnych woźniców Białorusinów przez oddział Burego, czy cywilnych rodzin żydowskich na Podhalu przez Ognia to fakty, których nawet wasz IPN nie neguje.

prawda
9 miesięcy temu

podsumuje jedno – Archiwa IPN sa tak utajone w tym temacie wypiętych ,że nikt sie tam nie dostanie. Bo tam jest 99% prawdy, kto z jakich środowisk sie wywodził w walce po 1945. Kto i dlaczego z czyjego rozkazu zabijał , rabował na terenie Polski po 1945. IPN nie ujawni akt
bo byśmy sie dowiedzieli,ze 99% tych wypiętych służyło Panom szlachcie w Londynie a nie naszej RP. Kto chciał w RP po 1945 III wojny światowej ? Hrabia Potocki czy polski chłop, robotnik, czy nauczyciel itp., ?
Kto i za co, żył od 1939 roku w wypasionych hotelach w Londynie, USA itp., ? kto polski żołnierz
chłop ? Nie Polska szlachta. Kto przez Rumunie wytargał złoty pociąg do sejfów w Londynie ?
Dajcie już spoko z tymi bohaterami.

Do Csw
9 miesięcy temu

Masz w 100 % rację, a nawet nie ma się co produkować żeby takim ludziom tłumaczyć pewne rzeczy. Strata czasu i nerwów, takich już nic nie zmieni. Propaganda zrobiła swoje.

Csw
9 miesięcy temu

Do q… -masz łeb zryty przez PRL owską propagandę, nie ma czasu ci za dużo tłumaczyć bo do jutro byś nie zrozumiał.W der Onet napisali jak to niemieckie wojsko cierpiało z powodu Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i to łykasz boś głąb i antypolak.

Do Pincetplus
9 miesięcy temu

Proponuję wejść na stronę NFZ. gov. pl, tam jest dokładnie napisane którym lekarzom należy się dodatek covidowy. Nazwisk nikt Ci nie poda – po pierwsze RODO, po drugie – są ich tysiące. A właściwie po trzecie – zamilcz i oprzytomniej.

q.....
9 miesięcy temu

No i nareszcie Ogień, zabójca Żydów- w tym kobiet i dzieci, doczekał się uhonorowania w Ostrowie wraz z innym zabójcą niewinnych Białorusinów – Burym. Tera jeszcze wielki pomnik dla tych zabójców trza postawić, najlepiej na rynku.

tęczowy
9 miesięcy temu

Jednym z najbardziej znanych watażków jest dowódca Romuald Rajs ps. „Bury” z okręgu białostockiego , którego uznano za osobiście odpowiedzialnego za zamordowanie kilkudziesięciu obywateli Białorusi i jeszcze wiele innych przykładów w tym także z naszych okolic.

Last edited 9 miesięcy temu by tęczowy
Wegetarianin
9 miesięcy temu

Teraz to się nazywa …
„Zorganizowana grupa przestępczą”

I faktycznie pajace w mundurkach.
Do prawdziwego wojska. ..na pół roku. I z głowy by się wam wybiło zabawę w wojne

9 miesięcy temu

Trzeba wykreować nowych „bohaterów”, to polityka nakazuje o tych ofiarach wyklętych zapomnieć!!!

47
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x