Szkoła już nie wróci na Kr. Jadwigi

Udostępnij
Tweet

Szkoła Podstawowa nr 4 nie powróci do budynku przy ul. Kr. Jadwigi w Ostrowie Wlkp. Kilka dni temu władze miasta zapowiedziały, że uczniowie SP4 zostaną przeniesieni do budynku przy ul. Waryńskiego, ponieważ jest tam niewielu uczniów, a budynek z sąsiedztwa „małego kościółka” wymaga remontu.

Budynek po SP4 zostanie wyremontowany, ale nadal jego właścicielem będzie miasto Ostrów Wlkp. Część rodziców obawiała się czy na pewno dzieci powrócą po remoncie do dawnego budynku. Władze miasta mają inny pomysł na niego. Będą tam przeniesione bliżej nieznane instytucje, które obecnie funkcjonują w wynajętych pomieszczeniach jak np. Straż Miejska, Centrum Usług Wspólnych, Miejski Zarząd Dróg czy Strefa Płatnego Parkowania.

Zamiast dwóch nielicznych szkół, ma powstać jedna większa. Z drugiej strony miasto nie chce płacić czynszu obcym podmiotom.

Obecnie trwa analiza potrzeb tych instytucji i możliwości przeniesienia ich do wnętrza obecnej Szkoły Podstawowej nr 4. Obiekt jest zabytkowy i jego remont zapewne nie potrwa krótko z powodu obostrzeń formalnych.
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ala i As
3 lat temu

Niszczenie szkoły z tradycjami..komunistyczny zabieg…zniknie szkoła im. Królwej Jadwigi…czy nie o to chodzi lewackiej, czerwonej oligarchii władającej Ostrowem ? dzieci z okolicznych ulic, które szły do szkoły pieszo teraz skazane na miejska nieudolna i niewydolna komunikację. Rodzice NIE POZWÓLCIE !!!!!

Do Sprostowanie
3 lat temu

Wreszcie KTOŚ napisał PRAWDĘ o bezprawiu i nieprawidłowościach na Waryńskiego. Oczywistym jest, że są osoby zainteresowane tym by ukryć matactwa dyrekcji. Na szczęście to już koniec „folwarku” i „spuścizny” Marleny Maląg.

Andrii
3 lat temu

Bardzo trafne spostrzeżenie w tej sprawie , mniej dzieci , mniej oddziałów , mniej kasy . Powstanie nowa szkoła która będzie dociążona dziećmi i tyle w temacie .

Sprostowanie
3 lat temu

Po treści komentarzy można się domyśleć kto jest autorem, nie wiem komu ma służyć ta narracja o osobach na kierowniczych stanowiskach w szkole na ul.Waryńskiego, dostęp do informacji publicznej o kontrolach to jedno a odwołanie się od treści w protokółach to drugie, szanowny komentator nie raczył o nich ” wiedzieć” bo tak łatwiej kogoś opluć…a może ktoś utracił dochody w tej placówce i to niekoniecznie dyrektor? mniej oddziałow to i mniej nadgodzin a yo boli…

Wiosna
3 lat temu

Tak oto kończy się era obłędu finansowego dyrektorki przy Waryńskiego. Nawet jest wspólny mianownik ze szkołą nr 4_pani księgowa. To ta sama kreatywna księgowa, która brała udział w przekrętach poprzedniej dyrektorki przy ul. Królowej Jadwigi. Żadna z nich do dzisiaj nie poniosła odpowiedzialności. Teraz jest nadzieja na normalność i porządek. Może na sprawiedliwość?

bartek
3 lat temu

ty caly bula gdyby zabaraklo Strazy Miejskiej to chodzil bys po gownach i smieciach po pas a szczury skakaly by ci na leb,tak jak w hiszpanii.

karol3414
3 lat temu

Zamiast dwóch mniejszych szkół ma powstać jedna większa. Niby słusznie, ale to są szkoły podstawowe czyli z założenia dla dzieci i młodszych nastolatków. Te szkoły powinny być bliżej miejsc zamieszkania, a nie gdzie bądź. Myślicie, że dzieci uczęszczające do SP4 będą teraz chodzić do starej SP3? Jaki w tym sens? Te dzieci będą przenoszone do SP1 i SP10, pytanie tylko czy w tych szkołach jest tyle miejsc?

Buła
3 lat temu

Straż miejska to powinna być zlikwidowana dawno temu, a nie przenoszona na nowe siedziby.

Abc
3 lat temu

No rzeczywiście przenieść dzieci o 2 kilometry, a co tam. zamiast dochodzić, będą musiały być dowożone, o ile ktoś będzie miał czym, bo na dojście nie będzie czasu, a samego dziecka nie puszczą.

19
0
Napisz co o tym sądziszx