OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wjechał jak dzik w żołędzie – kolizja na Rondzie Bankowym (wideo) aktualizacja

W poniedziałek doszło do spektakularnej kolizji na Rondzie Bankowym. Dwa auta osobowe wjeżdżały na rondo od strony ulicy Głogowskiej. Prawym pasem jechał Opel Astra, którego kierowca postanowił skręcić w lewo i dlatego włączył kierunkowskaz. Kierowca Citroena jadąc lewym pasem przyspieszył i otarł się o Opla.

Następnie Citroen  nie zwalniając wyjechał z ronda i wpadł na plac przed bankiem. Po drodze skasował znak drogowy.

Sprawcą kolizji jest kierowca Opla. Poszkodowany uważa, że jego samochód tak zjechał, ponieważ został uderzony w przednie prawe koło i w ten sposób “samochód został wytrącony z kierunku jazdy”.

61 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Daro
10 dni temu

Jaki wypadek nie wydarzy się na tym rondzie, zawsze znajdą się idioci którzy będą tworzyć teorie spiskowe, typu próba wyłudzenia 🙂 Oby dwa auta wjeżdżają z impetem na rondo, opel minimalnie z przodu, mimo że ma zamiar skręcać w lewo. To że włączył kierunek w trakcie wjeżdżania na rondo to chyba nie oznacza dla każdego kierowcy jadącego obok że taki baran z opla będzie perfidnie zmieniał pas jazdy. Włączam kierunek, przepuszczam sąsiada i jadę dalej. A że nie mógł się zatrzymać, i jechał jak po szklance, to już kwestia czy było śligo czy nie. Stopy się zapaliły po kontakcie.

Ostrowski kierowca
10 dni temu

Zasadnicza kwestia jest taka że kierowca opla z prawego pasa którym można jechać prosto lub w prawo, jedzie nie wiadomo dlaczego w lewo. Tak na tym skrzyżowaniu jeździ 50% niedzielnych kierowców. Apel do szanownej policji zrobcie 1 tygodniowa akcje wyłapywania takich artystów i karać mandatem z górnej granicy.

O S W
10 dni temu

Gość w Citroen prawko myt i dowód rejestracyjny do zatrzymania nie tylko za szkody po kolizyjne, ale również chyba za brak hamulców bo nic nie hamował takich to mamy posiadaczy uprawnień bo kierowcami nie można ich nazwać, brak jakiejkolwiek reakcji w krytycznej sytuacji na drodze, brak myślenia za kierownicą – po prostu brak mózgu. Najlepiej zamknąć oczy, wszystko puścić (kierownicę też) i niech się dzieje wola nieba.

Krzysztof
12 dni temu

Ile jeszcze? Drogowcy miejscy, zróbcie wreszcie coś z tym tematem.

karol3414
13 dni temu

: Tak rondo jest skrzyżowaniem, ale powiem Ci w tajemnicy, że na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym (pospolicie zwanym rondem) wyprzedzanie jest dozwolone, podobnie jak na skrzyżowaniach o ruchu kierowanym (ot taka ciekawostka, która właściwie powinna być oczywistością dla kierowcy.

Alex
13 dni temu

Czy rondo jest skrzyżowaniem? Jeśli tak to współwina. Opel bo zajechał, a Citroën bo wyprzedzał. Przed przejściem dla pieszych w dodatku.

Karol
13 dni temu

Ludzie co wy tu piszecie???? Przecież to Opel zmienia pas ruchu !!!! Więc musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim jadącym na tym pasie, w tym przypadku CITROENOWI.!!!!!!

Ilona
14 dni temu

Czy tu większość jest ślepa.???pieszy kończy przejdźcie przez pasy,jak dochodzi do kolizji ktoś tam wcześniej miał rację, kierowca Citroena po wjechaniu z podporządkowanej na rondo miał prawo przyspieszyć,bo przed nim nie było pojazdów a na przejście nikt nie wchodził,tylko jeden kończył,a zgodnie ze znakami zjego prawej mogli jechać tam gdzie i on,czy nie tak panowie???

Pieszy
14 dni temu

Kierowca citroena to ale idiota, zamiast na hamulec to chyba jeszcze na gaz nacisnął. Jak bym zobaczył ,że potrąciłeś pieszego to bym ci debilu tak mordę skuł żebyś się niedzielny kierowco zesrał w gacie z bólu!!!! Za taki numer to bym ci prawko wziął dożywotnio !!!!

Last edited 14 dni temu by Pieszy
qwer
14 dni temu

to nie jest jakieś trudne rondo czy skrzyżowanie , to rondo i skrzyżowanie w jednym wystarczy myśleć podczas jazdy ,braki w wiedzy wychodzą niestety w życiu 😀

61
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x