OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Sąd przejął budynek po starej komendzie policji

Przy Rondzie Sybiraków od lat stoi niezagospodarowany budynek. Ostatnio znajdowała się w nim policja, głównie drogówka. Teraz zostanie zagospodarowany na potrzeby Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Wcześniej rozważano przeniesienie tam Prokuratury Rejonowej.

Obecny prezes Sądu Okręgowego w Kaliszu Sędzia Patryk Pietrzak podkreśla, że ostrowski Sąd ma trudne warunki lokalowe. Po prostu w obecnym budynku jest ciasno.

– Chcemy przenieść tam zespoły kuratorskie, kuratorów dla dzieci, kuratorów dla nieletnich sprawców czynów karalnych. Przeniosą się tam także służby administracyjno-finansowe. Najważniejszym elementem jest utworzenie w tym miejscu tzw. niebieskiego pokoju przesłuchań. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim nie posiadał takiego pokoju i na takie przesłuchania trzeba było jechać do sąsiedniego miasta. Dzięki uprzejmości komendanta KWP w Poznaniu i KPP w Ostrowie Wielkopolskim takie miejsce mamy już zlokalizowane w budynku ostrowskiej komendy policji. Będzie ono w tym miejscu do momentu uruchomienia tego przy ulicy Partyzanckiej – powiedział sędzia Pietrzak.

Budynek jest wpisany do rejestru zabytków. Jego modernizacja będzie nadzorowana przez konserwatora zabytków.

Pracę potrwają przez kolejne 2 lata i mają wynieść 6 milionów złotych.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jacek
3 miesięcy temu

Do NO RESPECT
Jak się sprawy o cukierka wartości 90 gr prowadzi wiele lat i zaangażowanych jest w takie procedery cały aparat administracyjny i tzw “wolne sądy” A co….wolno nam…takie hasła są głoszone POd ich gmachami….Tomaszów Komend jest w Polsce wielu….i NIKT nie ponosi za to odPOwiedzialności!

NO RESPECT
3 miesięcy temu

Nie będzie nowych urzędników, tylko przeniosą tam część tych z Sądowej. Za to na Sądowej zostanie część sądu i prokuratura. Czyli sąd podzielony na dwa odległe budynki (co jeszcze spowolni pracę), a prokuratura siedzi w sądzie jak siedziała. Kompletny bezsens.
A że w Polsce jest przerost biurokracji, to się w pełni zgadza. I mam wrażenie, że to narasta, bo góra wymyśla coraz to bardzie skomplikowane procedury. NICZEGO się nie upraszcza, wbrew obietnicom kolejnych ekip rządzących, wręcz przeciwnie. A nowo przyjmowana sekretarka w sądzie zarabia ok. 120 % minimalnej (to tak a propos wysokich uposażeń) i – mimo przerostu biurokracji – brakuje ludzi do papierologicznej pracy. Wręcz mi sie wydaje, że kiedyś, jak nie było komputerów, to szło szybciej.

Miejscowy
3 miesięcy temu

Ktoś tu napisał że mamy za dużo urzędników – zgadza się w 100 %. W związku z tym tematem rzypomniala mi się ciekawostka. Kolegi kuzynka pracuje w urzędzie miasta Nowy Jork. Miasto ma 5 dzielnic i zatrudnia wiecie ilu radnych? 25 !!! A co do sądów też się zgodzę, Ostrów jest znany z tego, że sprawy są bardzo przeciągane, jest też “zmowa cenowa”, jednym słowem klika. Moim zdaniem zbyt mała konkurencja, paradoksalnie w dużych miastach kancelarie biorą mniejsze prowizje. Wiem to z autopsji.

Abc
3 miesięcy temu

Fajnie robota będzie, pomocników będą przyjmować do remontu.

75thecrow
3 miesięcy temu

Ważne że taki budynek zostanie odrestaurowany ale w tym kraju prawo ma coraz mniej wspólnego z prawem tylko z politykierstwem pisowskim , miała być reorganizacją sądów a pis doprowadził tylko do burdelu w sądach

mariano
3 miesięcy temu

Kolejny budynek który trzeba będzie obsadzić urzędnikami o wysokim uposażeniu , niedługo jak tak dalej będziemy rozwijać etaty urzędnicze to w Ostrowie Wielkopolskim będzie więcej sędziów , prokuratorów , radców prawnych , komorników i innych urzędników jak mamy robotników …czy ten system długo to wytrzyma ) – wątpię !!!

Urzędnik urzędnika urzędnikiem pogania
3 miesięcy temu

W PL mamy najwięcej urzędników w całej Europie – przypadek, nie sądzę, a każdy w biurze pobiera co miesiąc solidną pensję, precz z biurokracją, zredukować wszelakich urzędników co najmniej o połowę, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego.

O S W
3 miesięcy temu

6 milionów no to gruby remoncik się zapowiada, a co tam za publiczne pieniążki przecież, a biurokracja musi się gdzieś pomieścić bo mają ciasno przecież xD

Cała prawda całą dobę tylko przypadkiem
3 miesięcy temu

Chociaż ten budynek na coś się przyda. Teraz czas na kasyno co stoi na rogu kolejowej i aleji WP

Jacek
3 miesięcy temu

Mamy najdroższe sądy w Europie. Redukcja tego towarzystwa o połowę byłaby z pożytkiem dla społeczeństwa. Obiekt przeznaczyć na cele przydatne społeczeństwu.

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x