Konkretna zima. Czy zaskoczyła drogowców?

Nowy tydzień rozpoczął się od konkretnego uderzenia zimy na terenie południowej Wielkopolski. Kilkanaście centymetrów śniegu, temperatura sięgająca najwyżej -8 stopni Celsjusza oraz porywisty wiatr. To recepta, żeby utrudnić przemieszczanie się po naszych drogach. Czy drogowcy sobie poradzili?

Śnieg pojawił się po godzinie 3 nad ranem. Już około 4 wyjechały pierwsze pługi na ulice Ostrowa. Wciąż sypiący śnieg podnosił śliską warstwę na drogach. Niektóre ulice wyglądały całkiem nieźle, ale Aleja Słowackiego do teraz jest zasypana. Zobaczmy na Waszych zdjęciach jak uwieczniliście zimową aurę.

CZYTAJ  Lekarz grabiami zatłukł psa

28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
O S W
1 rok temu

Jakim trzeba być debilem żeby pouczać innych, a samemu pisać o rzeczach, o których się nie ma zielonego pojęcia ?!
Obwodnica Ostrowa S11 to droga wojewódzka i dalej 11 do Ostrzeszowa też ???
Puknij się w ten pusty . . .

Niewierzący
1 rok temu

Dziś wtorek, aleje Słowackiego dalej wyglądają jakby były tylko rozjeżdżone przez auta, lewoskręty w Konopnicka i królowej Jadwigi pokryte wbitym śniegiem, soli ta drogą nie widziała, drogowcy czekaja chyba na wiosnę, odkąd miasto przejęło tą drogę to jest porażka ,koleiny dziury niech najlepiej zamkną tak jak Wrocławska częściowo pozbędą się problemu jak b dzie mniejszy ruch,( droga od obwodnicy za galeria czysta, inny zarządca)

xxxx
1 rok temu

do Dużo jeżdżę po Ostrowie
Wylałeś swoje żale polityczne na władze Ostrowa…ALE Taka sytuacja odśnieżaniem jak u nas była w większości miast w Polsce a tam prezydent Ostrowa nie rządzi . Poruszyłeś temat stanu dróg, wspominasz jak to było ładnie , teraz jest źle.. Podałeś przykład alei Słowackiego.. kiedyś ta droga była wojewódzka teraz jest powiatowa .Tutaj znowu muszę cię zasmucić. Obwodnica Ostrowa jest droga wojewódzką a też wczoraj nie była odśnieżona. BAAA powiem więcej daleko za Ostrzeszów nie była odśnieżona ,jak również w stronę Wrocławia . Za te drogi też nie odpowiada prezydent Ostrowa a nie były wczoraj odśnieżone do południa a i dziury też są na nich. Zawsze możesz żyć wspomnieniami jakie to mieliśmy piękne drogi za czasów rządów innej partii i jak zawsze były odśnieżona na czas i remontowane… bo tak pewnie według ciebie było..nieprawdaż?

Kruppa
1 rok temu

Straż Miejska natychmiast powinna zostać delegowana do odśnieżania.

Ryszard
1 rok temu

Od rana od Krotoszyna przez Raszków także jeżdżąc po Ostrowie zrobiłem około 50 km. Przez kilka godzin nie widziałem po drodze żadnej piaskarki, żadnego pługu. Tragedia! Pierwszą odśnieżarkę mijałem na Krotoszyńskiej przed południem uwaga- z podniesionym pługiem! Co to za odśnieżanie? Kilkadziesiąt metrów dalej koło Lidla kierowca Tira nie mógł ruszyć ze skrzyżowania. Nie żebym się czepiał, ale obfite opady śniegu zapowiadano od tygodnia…

odp
1 rok temu

Morawiecki tak lubi wymachiwać rękoma, może wsadzić mu w nie łopatę, niech choć odśnieża.

miłosnik naszego kochanego miasta
1 rok temu

Pieniędzy na odsniezanie nie ma i nie będzie jak mówił klasyk

Kadet
1 rok temu

Dziś widziałem jak piachem sypali. Śnieg się nie topił więc chyba sól pogonili do jakiejś wędliniarni i hajs się zgadza.

Dużo jeżdżę po Ostrowie
1 rok temu

Ostrów pięknieje! Śliczne tężnie, imponująca arena, wpaniałe centrum przesiadkowe, oszamiający deptak. Szkoda że w cieniu tych inwestycji (jakże istotnych dla władz) kompletnym odłogiem leży stan nawierzchni w naszym mieście (istotny dla mieszkańców). Do pewnego momentu było nawet całkiem dobrze! Ale ostatnie dwa lata linia idzie tylko w dół. Aleje są w opłakanym stanie. Jeśli ktoś pojedzie autem z niesprawnymi amortyzatorami od strony Kalisza to tylko czekać aż Bielski&Jedrzejewski będzie musiał przyjechać na sąsiednie skrzyżowanie.
Temu wszystkiemu wtóruje firma Wodkan która po wykopaniu dziury wielkości małej kawalerki, stwierdza, że najlepszą formą zagęszczenia zasypanego wykopu jest puszczenie ruchu przez dwa tygodnie (auta ubiją luźno fruwające kamienie wielkości piłki do golfa). Nie trzeba mówić, że ta metoda nic nie daje i mamy kolejne dziury. Jednak popis podejścia do utrzymania dróg mieliśmy dzisiaj. Nie zrobione było kompletnie nic! Śnieg ujeżdżony na lód. Chodniki niczym stoki narciarskie! Jednym słowem DRAMAT!
Może w końcu „władza” poczyni jakieś kroki w tym kierunku? Ludzie przy wyborach pamiętają.

Last edited 1 rok temu by Dużo jeżdżę po Ostrowie
O S W
1 rok temu

Prognozy o obfitych opadach były znane co najmniej od tygodnia, ale tak jest zawsze, że ich zima zaskakuje, osobna sprawa, że przetarg na odśnieżanie wygrywa najtańsza oferta, a cena nie bierze się z niczego więc na czymś muszą oszczędzać . . .

28
0
Napisz co o tym sądziszx