Mają badać norki na obecność koronawirusa, ale jest problem

Powiatowi Lekarze Weterynarii dostali specjalne zadanie. Mają policzyć fermy norek na podległym terenie i ułożyć harmonogram ich kontroli pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2. Powodem jest wykrycie zakażonych zwierząt na jednym z gospodarstw. Finałem odkrycia było całkowite wybicie norek.

W powiecie ostrowskim zgłoszone jest 12 ferm norek, w których żyje około 48 tysięcy zwierząt. Ponieważ 3 hodowle obecnie są zamknięte, pozostałe 9 ma zostać objętych monitoringiem. Docelowo lekarze z inspektoratu mają przebadać część zwierząt. Do tego celu mają się ubrać w specjalne kombinezony. Według wstępnych informacji mają posiadać butle z własnym powietrzem. Tych póki co powiatowy lekarz nie posiada.

Zastanawia czy te decyzje są rozsądne. Nawet jeśli niektóre zwierzęta byłyby nosicielami wirusa, to nikt z nimi się nie całuje ani nie przytula. To przemysłowa hodowla, a pożywienie najczęściej podawane jest ze specjalnego pojazdu. Wydaje się, że rozsądniejsze byłoby nakazanie wyposażenia pracowników hodowli w lepsze maski, zwłaszcza na czas uboju.

CZYTAJ  Przebiegał przez drogę

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Fela
2 lat temu

Do wszystkich, którzy mnie krytykują. Pokażcie mi swoje szafy i lodówki. Skórzane buciki wam nie przeszkadzają. Mordowanie zwierząt prądem żebyście mieli kotlecika też jest wg was ok co? I dla wyjaśnienia, kocham zwierzaki, mam psy że schroniska i nie jadam mięsa. Zdziwieni co? Z norkami w Polsce robią hałas by zarżnąć tą branżę u nas. Zagraniczne firmy robią ta nagonkę. Wasze myślenie jest jak z ekologicznymi samochodami co to na prąd jeżdżą. One są takie cacy. Diesle fuj. Prąd z nieba leci. Zużyte akumulatory rozpływają się w powietrzu. Takie czasy. Ja pojadę eko na prąd, a elektrownia Bełchatów wywali w atmosferę kilka ton spalin. Jestem eko!

Norka
2 lat temu

Po tych komentach waszych widać jakie ostrowioki to debile i wieśniaki. Nie macie nic mądrego do powiedzenia?! To morda w kubeł debile a nie wylewać swoje żale i agresję w necie. Jak się nie podoba,to wypi***alać do Anglii !!!!!

do "FELA"
2 lat temu

A Ty ZAPEWNE cierpisz na brak mózgu! Na całe szczęście świadomość ludzi rośnie i nawet dzieci w wieku przedszkolnym mają większe pojęcie niż Ty.

elf
2 lat temu

niech władza się przebada na obecnośc szarych komórek bo chyba z tym nie najlepiej u nich

do Fela
2 lat temu

Norek nie hoduje się na mięso, tylko dla futer. I nie porównuj tego z hodowlą na jedzenie, bo jeść musi każdy, a nie każdy może przejść na dietę wegetariańską.
A w obecnych czasach jest wiele lepszych materiałów na kurtki, niż futra ściśniętych w małych klatkach zwierząt, które całe życie muszą stać na drutach, bo nawet podłogi nie mają. Nie bez powodu nie chcą pozwolić robić zdjęć na fermach (nie tylko norek).
A obrońcy zwierząt od dawna nie kupują kremów i innych kosmetyków testowanych na zwierzętach – te nietestowane maja znaczek króliczka (tzw. leaping bunny).

Anty covid
2 lat temu

Śmiać się chce, niedługo zamkną sklepy zoologiczne i schroniska dla zwierząt jako źródła coronovirusa. Nie wiem kto jeszcze wierzy w te bzdety. Podają tematy zastępcze a gospodarka w ruinie.

felczer.
2 lat temu

to co powiatowy felczer nie ma jeszcze wykazu ferm ? kury, norki itp ., ale jaja . To za co ten ….. odpowiada ?

Hmm
2 lat temu

A giełda skór w Chinach, przypadek ?

Fela
2 lat temu

Kocham wszystkich obrońców norek, którzy zapewne mają w garderobie skórzane buty, w lodówce kiełbasę i krem do twarzy testowany na zwierzętach… Szach mat

twuj stary
2 lat temu

A więc to norki wywołały pandemię. Chińczyki się cieszą z tego powodu i zaraz na mokre targi powrócą nietoperki. Znowu będzie można zjeść mysz ze skrzydłami w zupie 😀

12
0
Napisz co o tym sądziszx