Fałszywa zbiórka odzieży?

Na terenie naszego powiatu często wywieszane są kartki informujące o zbiórce odzieży używanej. Na ogół Wasze ubrania często trafiają do lumpeksów, nawet w tym samym mieście. Specjalizuje się w tym jedna z firm spod Ostrowa, która zbiera ubrania, a następnie wystawia je w sklepie stacjonarnym, gdzie są rozchwytywane.
Tym razem do napisania tekstu zainspirował nas pan Marek K., który zauważył kartkę z ogłoszeniem o zbiórce. Była przyklejona do drzwi klatki schodowej. Mężczyzna napisał do podanej w ogłoszeniu fundacji „Ja Jestem” z siedzibą w Warszawie. Otrzymał odpowiedź, że fundacja nie ma nic wspólnego ze zbiórką odzieży w Ostrowie. Sprawa najprawdopodobniej trafi na policję pod kątem oszustwa. Numer podany na kartce nie odpowiada numerowi na stronie fundacji.

CZYTAJ  Ruszyła modernizacja schroniska dla zwierząt (ZDJĘCIA)

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
malgorzata
1 rok temu

juz kilka razy wystawialam odziez uzywana po informacji ze beda zbierac nigdy nie zostaly zabrane wiecej nie wystawie

XXX
1 rok temu

Też mi Amerykę odkryto, przecież to akurat było wiadomo od dawna – widać trzeba sprawę nagłośnić żeby ktoś tym się zainteresował . Kiedyś chciałam rzeczy oddać do PCK to powiedzieli że magazyny mają pełne i nie przyjmują rzeczy. Lepiej oddać do takiego punktu rzeczy i jeszcze ktoś je wykorzysta niż wyrzucić.

xyz
1 rok temu

Do Maria ; popieram komentarz w punkt , więcej takich zbiórek

Maria
1 rok temu

No i co z tego , że do lupexu. To chyba dobrze, że komuś się chce odebrać z twojego domu bezużyteczne rzeczy. Że zamiast do kubła trafią do ponownego użytku z pożytkiem dla środowiska. Komu to przeszkadza?

Ela
1 rok temu

Jak najwięcej takich firm, czekam na ulotki kiedy ktoś zabierze mi niepotrzebne rzeczy. Bardzo często są nawet w bardzo dobrym stanie i jakości, ale po prostu nie pasują ( ktoś wyjechał, wyrósł, utył itp.). Cieszę się, że mogą jeszcze komuś posłużyć, a nie idą na ” szmaty „, jeśli ktoś przy tym zarobi i ma zajęcie tym lepiej. Jestem za wtórnym obrotem używanych rzeczy.
Osobną sprawą jest utylizacja naprawdę bardzo zużytej odzieży, nie ma jej utylizacji, MZO sugeruje wrzucać do kubłów ( nie mam sumienia ) . Dopytuję , kiedy będzie taka możliwość już od paru lat, na razie nic nie wiadomo, więc czekam i gromadzę. Może jakaś firma się tym zajmie, nawet za minimalną odpłatnością. Dbajmy o nasz świat.

Zainteresowana
1 rok temu

A może zastanówmy się nad tym wszystkim z drugiej strony
Firmy zbierające odzież zatrudniają ludzi , płacą podatki, płacą ZUS,dają ludzia pracę i pensję …podnoszą wszystkie koszty z tym związane.
Kolejna sprawa wszyscy chcą oddawać rzeczy do fansacji na Biedne dzieci 😢ludzie po co dzieciakom stare ciuchy a żeby takie firmy mogły wspomagać fundację muszą mieć sposób na pozyskiwanie środków .
A swoją drogą co do tych zbiórek to dla ogromnej rzeszy ludzi to sposób na darmowe porządki (piwnic, strychów)bez konieczności dodatkowych opłat za kontener na śmieci .
Kolejna sprawa ochrona środowiska i Nowe Życie naszych ciuchów.
Ja jestem jak najbardziej Za takimi firmami .

Sss
1 rok temu

Więc proszę mi więcej nie zostawiać reklam w skrzynce że jest charytatywną zbiórka. Dobrze że się nagłaśnia i piętnuje takie sprawy

Śmiechu warte
1 rok temu

W sumie to nigdzie nie ma napisane na ulotce, po co i dla kogo odzież jest zbierana – nie jest więc to oszustwo. A że ktoś to zbiera za darmo, wystawia w lumpiku za kasę i się na tym dorabia – to nie ma jak takiemu zabronić, bo prawa nie łamie.😒

S Line
1 rok temu

Tak samo Owsiak robi.

Mateusz
1 rok temu

A może wystarczy oddawać konkretnym organizacją, które zajmują się zbiórką ? A nie na łatwiznę przed drzwi, klatkę czy do kontenera ? I problem rozwiązany, po co skupiać się na nim jak można na rozwiązaniu 😀

21
0
Napisz co o tym sądziszx