Zmiany w obostrzeniach koronawirusowych

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował dzisiaj, że zniesione zostaną trzy dotychczasowe obostrzenia, a pozostałe utrzymane zostaną w mocy. Wbrew oczekiwaniom nie zostaną otwarte restauracje czy stoki narciarskie. Które branże mogą się cieszyć?

– od 1 lutego będą otwarte instytucje kultury (muzea i galerie) z zachowaniem reżimu sanitarnego – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych;

– od 1 lutego będą otwarte sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego;

– godziny dla seniorów będą zniesione od 1 lutego;

Zmiany potrwają do 14 lutego.

„Ze zdumieniem przyjmuję utrzymanie obostrzeń dla branży gastronomicznej, dla branży fitness, ponieważ od dawana też apelujemy do rządu, żeby przestawił wyniki badań na podstawie których stwierdzono, że nie można obecnie otworzyć branży gastronomicznej, czy fitness – komentował na antenie TVN24 dr Łukasz Bernatowicz, radca prawny i wiceprezes Business Center Club.

Stwierdził, że „branże te są świetnie przygotowane do zastosowania obostrzeń”.

– Oni gotowi są gotowi współpracować w sprawie wytycznych (sanitarnych-red.), określonych przez rząd, zainwestowali mnóstwo środków, aby spełniać te wymogi i wciąż nie mogą otworzyć swoich biznesów. Tutaj nie ma dowodów naukowych, że branża fitness przyczynia się do rozprzestrzeniania wirusa bardziej niż kościół, czy galeria handlowe – podkreślił

POLECANE NEWSY
24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Prawicowiec
1 rok temu

Obywatel powinien spostrzegać partie przez pryzmat własnego portfela. Im ma mniej tz, że rządzący go okradają. Wnioski wyciągnijcie sami.

Prawicowiec
1 rok temu

Oddam 1%a jak będzie trzeba więcej na prawdziwą prawicę a nie psiorsko – kolorową.

Prawicowiec
1 rok temu

Jedynie prawdziwa prawica a nie różowi – psiory, mogą przywrócić normalność.

Prawicowiec
1 rok temu

Tak,, serio” to psiory nic nie dały obywatelom a wręcz zabrały. Wolność osobistą i gospodarczą. Podniosły dwakroc więcej podatków niż osoby otrzymały. Więcej kontroli więcej samowoli i łamania Konstytucji. To psiory tak wspaniałomyślnie ofiarowali. Mam nadzieję, że będą siedzieć.

serio
1 rok temu

No tak, dać władzę ulicy, patologii bez kultury antycovidowcy niedouczone pustaki bez wykształcenia insta matki co psioczą na PIS ale do roboty nie chodzą bo 500+ co miesiąc łąpę wyciągają bez honorowo, biznesmeni co im powinien rząd wypłacić po 1 milion euro zapomogi każdemu na łebka (co za wstyd się samemu tak nazwać) kobiety które przestały byc kobietami stare lesby, wulgarne babochłopy które zapomniały kto dał im życie, prostackie biznesmeny co sie nie moga pogodzic z rozpadem PO i zapomnieli za jakich czasów pracownik był śmieć jak te umowy śmieciowe które wtedy zostały dumnie wprowadzone a kradło się wszystko łącznie z funduszami europejskimi. Wam dac władzę? Za czyje pieniądze? Niech wam Tusk zasponsoruje to 500 plus, te zapomogi za Covid dla biednych porzedsiębiorców a szpitale Covid przemianuje na SPA dla przyjaciół i wielbicieli Tuska iwszytstko z partyjnych pieniędzy! Tym się możecie rządzić jak chcecie, Rudy na prezydenta, Lampart ochydztwo na premiera, będziecie mieć rząd marzeń! BANDA znudzonych idiotów którzy potrafią krzyczeć, krytykować i zjedli wszystkie rozumy.. ŻENADA!

Kolaaa
1 rok temu

Skandal…rząd wspiera obcy kapitał

Kara
1 rok temu

Seniorzy, biedni seniorzy, znów wykiwani, komu szkodziło, że nasi Dziadkowie mogli sobie bezpiecznie robić zakupy????? Wstrętne posunięcie rządu.

ENDY
1 rok temu

PO sprzedawala nas Niemcom a PIS po cichu nas sprzedal zydowskim banksterow. PLEMIE Zmijowe chce przejac Polske.

Monika Sz.
1 rok temu

Czym różni się galeria od restauracji, hoteli. pensjonatów czy stoków narciarskich? Ano tym, że lobby galerii płaci politykierom! Bo nie wmówicie mi, że galeria ma mniej ludzi w czasie co pensjonat czy restauracja, nie wspominając o stokach (bo to już jest absurd, świeże powietrze, dystans)

TAKA PRawdA
1 rok temu

Ta gadzi-na i niedzielski( mała litera nie jest błędem , nie zasłużył sobie na poprawna pisownię)pod Trybunał Stanu !!! Dość buty i arogancji władzy , typów spod ciemnej gwiazdy, sześcioramiennej dokładnie !!!Byłem na wszystkich marszach Antycovidowców jak się nas nazywa a my mówimy jedynie prawdę o tym co się dzieje. Byłem z cała rodziną z synem i żoną , zawsze bez masek w tłumie innych bez masek i tak od marca i nikt nie był chory , nikt z nas !!! Popatrzcie na posła Grzegorza Brauna i Justynę Sochę i naszych prawników jacy nam zawsze towarzyszą – NIKT Z NICH NIGDY NIE BYŁ CHORY A JEST NAS ZAWSZE CAŁY TŁUM I CAŁE GODZINY WAL Z POLICJĄ I WYKRZYKIWANIA HASEŁ !!! GDZIE TA PANDEMIA ? NAWET liczny na to wskazują zobaczcie sami 38mln ludzi , chorych do jakich się zalicza nawet tych co złamali palec ale test wyszedł im dodati było 1mln 400 tys a zmarło łącznie 35 tys z tymi co odeszli na zawał i udar ale mieli test dodatni to daje 0.09 % smiertelności !!! Ludzie pora zacząć korzystać z rozumu a nie patrzeć się w propagandowe artykuły i dzienniki propagandy ! czas skończyć mistyfikację !!! Media będące w rękach tych co to nakręcają milczą o tym, iż Berlin masowe protesty, Lipsk protesty, Praga protesty, Amsterdam masakra- pokazują nam Rosję podczas gdy milczą o tym, iż w Holandii policja użyła psów przeciw demonstrantom ! To skandal nad skandale, Policja w Niemczech dużo bardziej brutalniejsza aniżeli w Rosji. Nie piszą o tym także że i rząd Holandii ale i Danii podał się do dymisji !!! Bułgaria odwołała cały lockdown po tym jak po 200 dniach protestów , tak 200 dniach ludzie wdarli się do gmachów rządowych domagając się końca mistyfikacji w konsekwencji czego rząd Bojko Borisow wycofał wszystkie ograniczenia !!! Niektóre media podały że to wskutek malejącej liczby zachorowań ale to nieprawda- to naród na ulicach zniósł wszelkie ograniczenia !!! Ludzie, obywatele każdego kraju pamiętajmy, iż każdy rząd może tylko tyle ile pozwolimy mu my , obywatele !! Ludzie, obywatele Europy i świata pora rozliczyć i pozamykać tych co w interesie najbogatszych tego świata i koncernów farmaceutycznych organizują nam terror jakiego ludzkość dotychczas nie znała !!! Chcą nam organizować get…ta , cenzurują media, zamykają usta, robią eksperymenty medyczne i wszytko tylko po to aby bogatsi byli jeszcze bogatsi a biedniejsi kompletnie ubodzy !!! Pora Rozliczyć ich za to !!

24
0
Napisz co o tym sądziszx