Nowoczesne śmieciarki dla MZO

Są nie tylko nowoczesne, ale również kolorowo pomalowane i pomagają w edukacji ekologicznej. Trzy nowe specjalistyczne pojazdy do zbierania i transportu odpadów, za ponad 1,7 miliona złotych netto, zakupił Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostatnio spółka zakupiła trzy trzyosiowe śmieciarki na podwoziu Renault D26 WIDE wyposażone w nowoczesną zabudowę FARID, o pojemności skrzyni ładunkowej 22 m3.

Pojazdy posiadają wszystkie urządzenia potrzebne do sprawnego odbioru odpadów. Zostały wyposażone w zabudowę przystosowaną do zbiórki odpadów BIO, posiadającą dodatkowe uszczelnienia oraz zbiornik na odcieki. Uniwersalność pojazdów pozwala odbierać przy ich pomocy zmieszane oraz segregowane odpady komunalne, a także odpady wielkogabarytowe.

– Nasze nowe pojazdy posiadają tak zwany niski wrzutnik, który ułatwia pracę podczas zbierania odpadów segregowanych gromadzonych w workach oraz odpadów wielkogabarytowych. Dlatego samochody te są wykorzystywane przy zbiórkach odpadów na terenie całego miasta – mówi Andrzej Strykowski, prezes Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

Nowe pojazdy we flocie MZO są estetycznie pomalowane na biało. Na ich bokach znajduje się kolorowa grafika, przypominająca podstawowe zasady domowej segregacji odpadów. Dzięki temu samochody nie tylko służą do zbierania odpadów, ale również działają edukacyjnie na odbiorców.

Ponadto, nowe śmieciarki spełniają rygorystyczne normy emisji spalin EURO 6.

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. cały czas rozbudowuje i unowocześnia swoją flotę pojazdów. W miejsce tych najstarszych i najbardziej wyeksploatowanych wprowadza pojazdy nowocześniejsze i bardziej ekologiczne, a tam gdzie to możliwe remontując samochody już posiadane.

Flota spółki liczy obecnie ponad trzydzieści samochodów do zbiórki i transportu odpadów. Wśród nich jest między innymi : 6 pojazdów do wywozu kontenerów, 4 pojazdy z HDS (hydraulicznym dźwigiem samochodowym), 5 pojazdów do zbiórki selektywnej tzw. „kratowców”, do tego 6 przyczep oraz 22. śmieciarki w tym 3. „małe” wykorzystywane w trudno dostępnych miejscach.

Spółka posiada również zamiatarkę ciągnioną wykorzystywaną do zamiatania placów i ulic oraz jeden samochód do zbiórki odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne.

Dzięki tak licznej flocie ostrowski MZO może każdego tygodnia obsłużyć nawet kilka tysięcy miejsc odbioru odpadów.

POLECANE NEWSY

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Syfiarze
1 rok temu

niech tam w końcu koło siebie zrobią porządek bo tylko syf na tej Staroprzygodzkiej i nic więcej.

Jola
1 rok temu

Wszystko super ,tyle nowości w aucie ale nikt nie pomyślał aby dodać opcję z wagą do ważenia śmieci i płacilibyśmy za to co wyrzucimy a nie za powietrze

Eko
1 rok temu

A obsługa za drobne po cichu weźmie śmieci? Najciemniej pod latarnia czytaj za płotem

Do Ediego
1 rok temu

Wysil się trochę a nie klikasz bzdury to dotrze do Twojej pustej głowy że na Zebcowie pierwsze były budynki mieszkalne

DRON
1 rok temu

Segregacja my za to płacimy duże pieniądze a ONI wszystko w jedną ŚMIECIARE powinni jeszcze zbierać miedż ameliniumi inne kolorowe tu by była kasa

mama
1 rok temu

za takie pieniądze jakie są z nas zdzierane raz w miesiącu powinna być nowa .

Kubica MZO team Ostrów
1 rok temu

kierowców z MZO to niech lepiej wyślą na jakieś szkolenia z jazdy ekologicznej i ekonomicznej bo jeżdżą tymi ciężarówkami jak jacyś rajdowcy , co chwilę gaz w podłogę i hamulec to jest bardzo eko , ale czego chcieć od państwowej spółki na jakiekolwiek normy paliwowe każdy leje ,

OSW
1 rok temu

Mają zamiatarkę i jeszcze się nią wielce chwalą, a ulic nie zamiatają, już nie mówiąc co się dzieje, ile błota i syfu leży na Staroprzygodzkiej na jezdni i chodniku, widać, że pod latarnią najciemniej, codziennie tam powinno być zamiatane, studzienki burzowe już dawno zatkane od błota i ziemi, nikt z tym nic nie robi, to jest żałosne !!!
Już nie wspominając o śmieciach leżących gdzie popadnie koło śmietniska bo to jest osobny temat.

Prawicowiec
1 rok temu

Miasto a działalność gospodarcza to takie lewackie. Niszczy się konkurencję, gwarantowane dochody nawet jak firma na łeb leci. To nic jeszcze, to przechowalnia swoich partyjnych ludzi. Obrzydzenie mnie bierze.

Edi
1 rok temu

Po co cepy się na Zebcowie budowały. Tam zawsze był wysyp i każdy o tym wiedział. A teraz im śmierdzi. Se świeczki zapachowe kupcie

17
0
Napisz co o tym sądziszx