OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

14. emerytura staje się faktem. Emeryci mają powód do radości

Czternasta emerytura staje się faktem. Wiele radości w sercach emerytów przysporzy ta informacja. Dla wielu z nich, żyjących od 1. do pierwszego, jest to duża pomoc finansowa. O przegłosowaniu tej ustawy poinformował w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister Maląg podkreśliła, że to „bardzo dobra wiadomość dla polskich emerytów, których bezpieczeństwo finansowe jest dla rządu niezwykle ważne”.
„Czternasta emerytura to ogromne wsparcie dla dużej grupy emerytów i rencistów – ma ona trafić do 9,1 mln osób” – podkreśliła Maląg. Dodała, że koszt wypłaty świadczenia szacowany jest na 11,4 mld zł.

„Tutaj, w przeciwieństwie do trzynastej emerytury, występuje kryterium dochodowe 2900 zł brutto. Co ważne, stosowana będzie zasada złotówka za złotówkę, a więc świadczenie będzie zmniejszane o kwotę przekroczenia ponad 2900 zł” – wyjaśniła minister, zwracając uwagę, że to „pozwoli uniknąć sytuacji, gdy przekroczenie kryterium o kilka złotych wiązałoby się z pozbawieniem prawa do czternastej emerytury”.

Seniorzy z naszego regionu mogą spodziewać się wypłaty świadczenia w terminie dotychczas wypłat za listopad. Może się zdarzyć, że w wyjątkowych sytuacjach wypłacone zostanie w grudniu 2021 roku. Dotyczy to grupy osób otrzymujących świadczenia i zasiłki przedemerytalne. Najpóźniej, bo w styczniu 2022 roku pieniądze z tytułu 14. emerytury wpłyną do rolników otrzymujących świadczenia co kwartał. Ustawę przygotował resort rodziny.

Informacja jest tym milsza, że zbiegła się w czasie z Dniem Babci i Dziadka. W ramach prezentu można przekazać tę informację seniorom rodu.

POLECANE NEWSY
54 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wania
2 miesięcy temu

PIS Kaczyński i ten rząd, już Polakom bokiem wychodzi . nie da sie słuchac kłamstw ,które głosza kazdego dnia.

Szeba
2 miesięcy temu

PANI MALĄG NIECH PANI JESZCZE DODA ZE NIE DLA WSZYSTKICH TA 14 EMERYTURA, NIE MA SIE CZYM CHWALIĆ , PRZY TEJ INFLACJI JAKA PIS ZGOTOWAŁ .A KIEDY MILIARDY Z UNII WPLYNĄ DO POLSKI ? MOŻE COS W TYM TEMACIE PANI POWIE , BO O 14 TEJ EMERYTURZE TO JUZ WIADOMO OD DAWNA , MOŻE COS PANI POWIE O TYCH NIE WYGODNYCH DLA WAS TEMATÓW, O DROZYZNIE , O INFLACJI , O MILIARDACH Z UNII , O PRAWORZADNOSCI ?

emeryt1955
2 miesięcy temu

Ja się nie uśmiecham jak ta Pani. To uśmiech dla nierobów. Pracusie mają figę.

xxxyz
2 miesięcy temu

Piękne słownictwo bardzo inteligentny komentarz brak słów

drago
3 miesięcy temu

Słuchać się nie da tego pie***lenia politycznego pojeba,ców z PO. Ten rząd dają wszystkim którzy mają takie prawa. Jeden nie potrzebuje a drugi modli się o tą kase bo węgiel sobie kupi. Naród debili, który wiecznie z niczego nie jest zadowolony. Dopie***lcie się do kasy która pozwala godnie żyć dzieciom biednych, ludziom starym. Sami kiedyś będziecie z tego żreć. A jak przyjdzie rząd z PO to ch,uja dostaniecie, wróci bieda a rodziny wyjadą po socjal za granice. Bo chyba logiczne jest dlaczego migranci olali nasz socjal w Polsce. Pi***dolone matoły nie widzą że wiele Polskich rodzin jedzie za socjalem za granice, dlatego rząd tak dofinansowuje rodzinę. Czemu tylu obcokrajowców pracuje w Polsce ? Bo Polak nie ma takiego socjalu jaki jest za granicą. Ciekawe że u niemca nie piz**ją się o to tylko w Polsce.

Last edited 3 miesięcy temu by drago
weconi
3 miesięcy temu

to po co ja 45 lata zapier***ałem . dorobiłem sie wyzszej emerytury niz te np z KRUS . płacili 30% ogólnych składek ZUS, dostali adekwatne do składek emerytury a teraz dla nich 13.14 itp ., a dla mnie zostaje tylko lista do glosowania na PIS . Nie, to nie nie bedzie głosu sumienia na PIS , bo ten rzad okrada emerytow

Vagia
3 miesięcy temu

Rozdawanie pieniędzy ludzi potrącone o kwotę manipulacyjną. Zaplute, zakłamane ryje!

do Gimbo
3 miesięcy temu

Słonko równo świeci, deszczyk też równo pada a i żołądki mamy równe. Tylko niestety rączki do pracy co niektórzy dwie lewe. A i po rozum też co niektórzy stanęli w złej kolejce. Takie pieprzenie to oznaka że do grupy matołów należysz.

seniortakaprawda
3 miesięcy temu

Ja nie mam powodu do radości. przepracowałem 50 lat i uzbierałem za dużo by być nagrodzonym. Nagradza się nierobów.

becks'a
10 miesięcy temu

Dla pisowca zabić to jak splunąć a potem widzisz ich po kościołach z polską flagą w klapie. Wolę ja wyjść niż zrzygać się na miejscu. Pańcia na pytanie gdzie się podziało 70 000 Polakow zabitych przez niewydolność służby zdrowia i tego nierządu mówi że ona nic nie widzi

54
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x