OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

14. emerytura staje się faktem. Emeryci mają powód do radości

Czternasta emerytura staje się faktem. Wiele radości w sercach emerytów przysporzy ta informacja. Dla wielu z nich, żyjących od 1. do pierwszego, jest to duża pomoc finansowa. O przegłosowaniu tej ustawy poinformował w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister Maląg podkreśliła, że to “bardzo dobra wiadomość dla polskich emerytów, których bezpieczeństwo finansowe jest dla rządu niezwykle ważne”.
“Czternasta emerytura to ogromne wsparcie dla dużej grupy emerytów i rencistów – ma ona trafić do 9,1 mln osób” – podkreśliła Maląg. Dodała, że koszt wypłaty świadczenia szacowany jest na 11,4 mld zł.

“Tutaj, w przeciwieństwie do trzynastej emerytury, występuje kryterium dochodowe 2900 zł brutto. Co ważne, stosowana będzie zasada złotówka za złotówkę, a więc świadczenie będzie zmniejszane o kwotę przekroczenia ponad 2900 zł” – wyjaśniła minister, zwracając uwagę, że to “pozwoli uniknąć sytuacji, gdy przekroczenie kryterium o kilka złotych wiązałoby się z pozbawieniem prawa do czternastej emerytury”.

Seniorzy z naszego regionu mogą spodziewać się wypłaty świadczenia w terminie dotychczas wypłat za listopad. Może się zdarzyć, że w wyjątkowych sytuacjach wypłacone zostanie w grudniu 2021 roku. Dotyczy to grupy osób otrzymujących świadczenia i zasiłki przedemerytalne. Najpóźniej, bo w styczniu 2022 roku pieniądze z tytułu 14. emerytury wpłyną do rolników otrzymujących świadczenia co kwartał. Ustawę przygotował resort rodziny.

Informacja jest tym milsza, że zbiegła się w czasie z Dniem Babci i Dziadka. W ramach prezentu można przekazać tę informację seniorom rodu.

45 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
becks'a
25 dni temu

Dla pisowca zabić to jak splunąć a potem widzisz ich po kościołach z polską flagą w klapie. Wolę ja wyjść niż zrzygać się na miejscu. Pańcia na pytanie gdzie się podziało 70 000 Polakow zabitych przez niewydolność służby zdrowia i tego nierządu mówi że ona nic nie widzi

emilniewierny
28 dni temu

Pani minister oświadczyła że niski przyrost naturalny w 2020 to wina rządów PO-PSL. Nawet ktoś po szkole podstawowej by czegoś takiego nie wymyślił. Tutaj lin do tej wypowiedzi.
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26721691,dramatyczna-liczba-smierci-w-2020-r-to-wina-po-psl-minister.html

Gimbo
29 dni temu

Do tego Gościa co twierdzi że Sędziowie Prokuratorzy opłacają składaki Nie kłam bo nie płacą składek To co według większości tym starszym nie należy się im coś ekstra tylko wam i tobie Gościu

do gimbo
29 dni temu

Idz do ZUS – a sie dowiesz czy prokurator, nauczyciel nie odkłada na swoja emeryturę . Co im daje
episkopat ? . co myślicie ,ze fizyczny ew. p.s przedsiębiorca 1+3 zakładanie kostki czy hodowla świń są jedynymi, co wypracowują tylko fizycznie podatek na ZUZ itp.,? Kochany edukacja dla ciebie nigdy w RP nie była zamknięta i płatna , Sąd dba o nasze bezpieczeństwo publiczne, Lekarz o zdrowie , a nauczyciel o to abyś matole idąc do Urzędu Skarbowego płacić własnie VAT, nie był analfabetą – matołem . itp. Bez tego systemu w każdym kraju w ciągu 63 /h motłoch zapukał by do twych drzwi i zabrał to co dla ciebie cenne – Zycie, zdrowie, historie, tradycje i kulturę osobistą.
I własnie to jest właśnie ta wypracowana dla nich składniki ZUZ. Myslisz ??

gimbo
30 dni temu

Mnie ciekawi co Ci za jedni co jeszcze by zabrali zamiast dołożyli a dobrze wiedzą że za kilkadziesiąt lat ich Dzieci o ile je mają będą pracować na ich Emerytury i śmieszy Mnie to jak wielu pisze że z moich podatków i się pytam a z jakich pieniędzy są opłacani np Budżetówka Oświata Kultura System Prawny (Sędziowie,Prokuratorzy i zawody pokrewne) i wiele innych zawodów gdzie ani grosza nie odkładają na swoja Emeryturę a innym żałują mimo że Słońce wszystkim równo świeci a Żołądek każdy ma taki sam

FAKTY
30 dni temu

k…. nie moge juz patrzec na ta mordę. Niech pani juz nie wraca do Ostrowa . emerytury 13 czy 14 powinna byc równa albo żadna. Emerytury powinny byc zróżnicowane to fakt – ale wypłacane min. bez podatków . I 100% naliczeń ZUZ . Inaczej to znowu polityka i okradanie emeryta podatnika .
Pracuje 40 lat, udciwie, płace składki , mam wynagrodzeie naliczane zgodnie z etatem, grupami, wykształceniem itp . Idę na emeryturę- wlą mi podatek i to tylko od 80% wynagrodzenia . Co na stare ostatnie lata to mam życ na salcesonie, spać w DPS ? . wiec Marlenka M – wykrzywiona baba
nie uśmiechaj się jak debil, bo nas okradacie . Nie dam wam głosu . Okradał PZPR, UW, AWS, PO i PIS.

marianna
1 miesiąc temu

to nie jest żadna 13 i 14 emerytura jeśli by taka była to powinna być w wysokości pobieranego świadczenia

Olo
1 miesiąc temu

Ja pracuję ,ostatnia podwyżka dwa lata temu. Żałosna ,ceny w górę czyli podatki też i tą kasę darmozjady macie z mojej ciężkiej pracy. ….

JA
1 miesiąc temu

Pamiętam przed wejściem Polski do Unii Europejskiej jak jeden z komisarzy wypowiedział się że Polaków jest za dużo, potem przepraszał i mydlił oczy że nie to miał na myśli. Wygląda na to że jednak miał tylko źle się wyslowil. My cały czas byliśmy gorszym sortem dla nich, a rozkładanie na łopatki Polskich firm było warunkiem wejścia żeby otworzyć rynki dla zachodu. PIS robi to w trochę inny sposób ale cel jest ten sam czyli trzymać za pysk, dawać co nie swoje a naród ciemny każdy kit kupi.

emerytka
1 miesiąc temu

Z twarzy tępa dzida. Wstyd że z Ostrowa. Nie ma się czym chwalić. To już nie jest rozdawnictwo. To korupcja w czystej postaci. Skorumpowany naród. Komuchy jak było ciężko w czasach transformacji wołali “komuno wróć”. I wróciła… Tylko zamiast Gierka czy Gomółki mamy bojącego się prezesa…

45
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x