OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dwa śpiochy w mundurach

Dwaj policjanci z uwagi na zamiłowanie do snu podczas służby najprawdopodobniej pożegnają się z mundurem funkcjonariuszy. Podczas snu na służbie zostali przyłapani przez przełożonych. Wiele wskazuje na to, że nie był to jednorazowy incydent.
Sprawa dotyczy posterunkowych z Komisariatu w Koźminku k. Kalisza. Wybrali oni sen, zamiast patrolowania podległego terenu. Pierwszy raz wpadli w połowie 2020 roku. Nadzorujący służbę nakrył ich na gorącym uczynku. Biuro kontroli wewnętrznej postanowiło przyjrzeć się bliżej śpiochom. Wykazano, że aż kilkadziesiąt razy nie pojechali w patrol, bo woleli sobie odpocząć. Wyliczono, że było to 30 razy. Tyle razy spędzali noce poza wyznaczonym rejonem służby.
Analiza wykazała, że radiowozy były zaparkowane w ustronnych miejscach przez wiele godzin. Jedna z lokalizacji wskazywał dom mamy jednego z policjantów. Po służbie deklarowali, że przez ostatnie godziny kontrolowali miejsca zagrożone. Niewątpliwie matka jednego z nich musiała się czuć mocno zagrożona.
Rzecznik Komendy Wojewódzkiej uważa, że w szeregach tej formacji nie ma dla nich miejsca. Materiał z postępowania przekazano do prokuratury. Tendencja do śpioszkowania zrodziła się u funkcjonariuszy z prawie 10-letnim stażem.
Na jednym z serwisów pomagającym zbierać publicznie pieniądze pojawiła się akcja pomocy dla policjantów. Autor zbiórki zamierza zebrać 20 tysięcy złotych na pomoc prawną dla funkcjonariuszy:
 zwalnianych za przewinienie dyscyplinarne “dla dobra służby “,gdyż na nocnej służbie przymknęło im się oko co ujawnił nadzorujący. Jak dorośli ludzie przyznali się do tego by przyjąć karę natomiast nie myśleli,że będzie aż tak dotkliwa.

Zebrano już 4200 zł.

38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ktoś
4 dni temu

Za hotelem Granadą też często nocuja

Dgh
6 dni temu

Proponuje tez tak potraktowac z Wiejskiej, tam 30% spi na obradach…

AudiRS6
7 dni temu

Policja w obecnych czasach jest bezwzględna w stosunku do obywateli, żadnych pouczeń ,od razu mandat, i to bez możliwości odmowy przyjęcia. Dlaczego obywatele maja mieć jakiekolwiek skrupuły w stosunku do nich, nagrywać, robić foty i do przełożonych, w końcu to my im płacimy.

dziadek
7 dni temu

czyli powiedzenie z komuny wiecznie żywe … czy się śpi czy leży dziesiątego się należy …

Kwiatek
7 dni temu

Czy ktoś wie ile wynosi emerytura i ile trzeba ciężko przepracować lat aby ją otrzymać?

York
8 dni temu

jeszcze trochę a dowiemy się ,że cala ostrowska policja od północy śpi po krzakach , za garazami .
Widzisz to zrób zdjecie – i powiedz im ,że za drugim razem wykorzystasz ten materiał . Pies tez czlowiek ale ktos mu miche daje za nie spanie.

Zięć
8 dni temu

Stary Ormowiec im na bieżąco donosi,jego córa bezpłodna samotna po przejściach,chałupy od lat nie może chytrus sprzedać a nawet malucha.Debil to jest, stary zgred,co za chwilę może w kalendarz kopnąć. Łysa świnia konfident,nikt z nim nie gada i nikt go nie lubi.Osiedle krępa,kto wie ,ten wie. J*bać go !!!!!

Hi hi
8 dni temu

Na drodze technicznej śpią jak susły na piaskach i jest dobrze

Xxx
8 dni temu

Parę lat temu w woli droszewskiej notorycznie spotykało się śpiących policjantów(przy skręcie na zadowice) bodajże panowie z posterunku w godzieszach

ZOMO
8 dni temu

co w tym dziwnego – jest to norma w służbie . godz. 2-4 jest spokojnie, to wybiera sie ustronne miejsca, lasy, za halami, garażami, itp ., i w kimono . Wlasnie domena starszych piesów. Na terenie gmin to standardy . Dzisiaj to wpadka totalna . Na przeglądach technicznych aut służbowych, czy wytypowanych aut prywatnych, na parkingu policyjnym, wystarczy wpiąć GPS. i finito. Ogłosić akcje śpioch w służbie, a usłużni zrobią zdjęcia i finito. Za to zwalniac ? ale wtedy by 80% policjantów prewencji bylo za mało . wiec co ? pies jak nie ma co robic to zize jaja . A policjant spi . Dawać konkretne zajecie w nocy . ZADANIOWAC i rozliczać z każdej godziny . wina w 50% przełozonych . Dzisiaj wystarczy GPS, kamera i stary doswiadczony przelozony a nie blada ciota nastawiona na gwiazdy, dodatki i medale. Tutaj leży problem a nie w tych policjantach . Jak nie ma co robic, limity km, nikt ich indywidualnie nie rozlicza to śpią. I mają racje .

38
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x