OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Znamy ognisko zakażeń u sąsiadów

W ciągu ostatniej doby gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na koronawirusa w powiecie ostrzeszowskim. Okazuje się, że znaczna część tych przypadków, a dokładnie 43, spowodowana jest zachorowaniami pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach. – informuje http://www.czasostrzeszowski.pl/index.php/2120-43-pensjonariuszy-z-koronawirusem

Kilka dni temu czworo pensjonariuszy miało podwyższoną temperaturę ciała. Na tej podstawie lekarz rodzinny zalecił pobranie im wymazów. Dały one pozytywny wynik. W związku z tym badania wykonano u wszystkich 77 mieszkańców Domu.

7 stycznia okazało się, że 43 osoby są zakażone. Ich stan jest dobry i wszystkie te osoby przebywają na izolacji domowej – nikogo nie trzeba było hospitalizować.
Mimo że w każdym ze znajdujących się w powiecie DPS-ów obowiązuje szczególny rygor sanitarny, to jednak przed COVID-19 ustrzec się bardzo trudno.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dakowski Sekol
12 dni temu

U mnie cała wioska zarażona,mieszkam pod Ostrzeszowem.

Kobieta
12 dni temu

No tak. Znów DPS, kto zaraża dziadków? Personel oczywiście….

mnw
12 dni temu

no i by byli zaszczepieni w 120% a tak starosta i kolesie w ramach promocji dostali wszystko.
Nalezy sie ? jest OK

wlkp
12 dni temu

Wiadomo że w DPSie najłatwiej nabić pozytywne testy. Starsze pochorowane osoby u których test w większości pokaże wynik dodatni.

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x