Ćwiczyli mimo zakazu – policja i sanepid w akcji

Udostępnij
Tweet

Dziś policjanci wraz z przedstawicielami ostrowskiego Sanepidu sprawdzili obiekty, w których można teoretycznie uprawiać sport. Ale ponieważ weszły w życie nowe przepisy związane z ogłoszoną pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, rządzący zabronili korzystania z nich. W wyniku kontroli 10 obiektów, stwierdzono obecność ćwiczących w jednej siłowni. 

– W związku z tą sytuacją, prowadzone są czynności wyjaśniające. Ponadto materiały zostaną przekazane służbom sanitarnym. – informuje ostrowska policja.

Zgodnie z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami od 28 grudnia zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Wyjątkiem są baseny, siłownie i kluby i centra fitness: działające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych.

Nowe zasady obowiązują do 17 stycznia 2021 r.

Czy to rozsądne zamykać miejsca, w których można poprawiać sprawność fizyczną?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zginęli w lesie
Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Polak
2 lat temu

Przecież można zrobić limity ćwiczących i po problemie, ale najlepiej zamknąć! Takie limity są w marketach, autobusach i kościołach – tam też ludzie oddychają, tak samo jak na siłowni! W marketach, autobusach i kościołach jest więcej kaszlących i kichających niż w siłowniach, ale rząd wie lepiej. Najpierw wymyślili prawo, potem ustawili ludzi do pilnowania i straszenia. Niech policjanci zaglądają też do sklepów marketów, bo tam się cuda dzieją, ludzie ocierają się o siebie, pchają się do kasy trącając koszykiem, wybierają pieczywo bez rękawiczek i macają co się da na półkach w markecie. Ale w jednym miejscu można (nikt nic nie widzi), a w drugim zakaz i mandat! Brak konsekwencji naszych rządzących!

.,.,
2 lat temu

Hehe, gwiazdy z sanepidu wynurzyły się ze swojej zamkniętej twierdzy, niemożliwe, jak to, trzeba gdzieś jechać, o jejku

Lals
2 lat temu

Do marketów tam wirusa nie ma

Kate_Late
2 lat temu

Ponoć Sylwek na rynku się i tak szykuje w jednym z lokali. Słyszałam że można jeszcze się załapać. Tylko pytanie czy jak pójdę to wiąże się to w razie kontroli z jakimś mandatem dla mnie czy tylko dla właściciela lokalu?

Ovia
2 lat temu

A ja jestem chory na korana swirusa i bede chodzil na silownie i basen leczniczo.. i mam ich w?upie

Domikik
2 lat temu

Niech po Mykają komisariaty policji… Ten policjant co kontrolował to świnia nad swiniami inaczej nazwać go nie można…. Jakoś on pracę ma

Arnold Schwarzenegger
2 lat temu

Pozamykać koksy dresy i na świeże powietrze to wylęgarnia syfu znajomy mówił że wystarczy sprawdzić kosze na śmieci a będzie wszytko jasne

miłosnik naszego kochanego miasta
2 lat temu

co cie tak Kosciół denerwuje , chyba nie chodzisz ,ale jeszcze raz tam bedziesz to nie krytykuj

Sheriff Ostów City
2 lat temu

Zbyszka podjebał były klient, obecny Car z Radłowskiej. Z tego co wiem gość już miękko po Ostrowie chodzi, szkoda tych umięśnionych nóg 😒

Córka
2 lat temu

Po co pokazują wykresy jak to będzie wyglądać przy liczbach zakażeń. Jak zrobili inaczej. Jak ludzie mają im wierzyć teraz w cokolwiek. Szczepienia na grypę. Apele. Mama moja we wrześniu zaniosla receptę na szczepionke. Była 104 na liście. koniec roku i nadal czeka. Szczepionek brak. Co roku się szczepila w październiku. A dzisiaj jedna z PiS w tv mówiła że seniorzy nie chcieli się szczepić na grypę.

25
0
Napisz co o tym sądziszx