OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wymalowali tęczę politykom PiS (aktualizacja)

Tymczasem w Ostrowie Wielkopolskim tęczowa niespodzianka dla polityków Prawa i Sprawiedliwości. Wewnątrz kamienicy, w której znajdują się biura polityków partii rządzącej wymalowano tęczę. Dlaczego?

Na jednej z ostatnich sesji ostrowskiej rady miasta radny Dawid Korzeniewski głośno ubolewał, że podczas lokalnego Strajku Kobiet ucierpiała elewacja przy jego biurze. Osoby uczestniczące w strajku zostawiły tam bowiem mnóstwo zniczy, które zabrudziły ścianę. Radna KO Milena Kowalska zaproponowała, że odnowi elewację.

Jak zapowiedziała, tak zrobiła – z pomocą wielkopolskich Młodych Demokratów oczyściła ścianę przy biurze radnego. Ekipa zostawiła tam jednak niespodziankę – przepiękną tęczę, którą widzicie na zdjęciu.

Jak tłumaczy Milena Kowalska, przestrzeń miejska jest mało kolorowa, a poza tym warto pokazywać, że tęcza nie obraża – zwłaszcza w kontekście ostatniego homofobicznego pobicia w Ostrowie Wielkopolskim.

Od dzisiaj radny Korzeniewski przy wychodzeniu z biura będzie mógł podziwiać tęczę.

Tęcza została zamalowana przez pracowników MZGM na wniosek prezesa spółki. Czy widzicie np. krzyże celtyckie na budynkach MZGM, jeżeli tak to piszcie adresy w komentarzu.

36 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miłosnik naszego kochanego miasta
3 miesięcy temu

czyli jak umyję drzwi do ratusza , to mogę na elewacji napis sprayem zrobić bez konsekwencji ??????

miłosnik naszego kochanego miasta
3 miesięcy temu

czy było pozwolenie wlasciciela budynku jak nie to ukarać za wszystkie malunki w Ostrowie

M43
3 miesięcy temu

Mnie się ta tęcza podoba. Oby więcej takich ładnych murali w przestrzeni publicznej miasta. Ostrów stał by się mniej ponury. 🙂

czytelnik2
3 miesięcy temu

Brakuje tylko “cipkomaryjki” :-)))
https://www.youtube.com/watch?v=Qpaepq_-24o

Olo
3 miesięcy temu

Lubię kobiety jestem facetem i z tego powodu manifestacji nie robię nie przeszkadza mi środowisko LGBT ale ich manifestowanie mi przeszkadzają, oraz głupawe malunki; TYŁKI niech sobie pomalują. Brawo za szybką szybką interwencje.

ola
3 miesięcy temu

Brawo piekna tęcza

Ciepłownik
3 miesięcy temu

O ile dobrze mi wiadomo, to wymieniony budynek należy do MZGM (czyli do miasta), a nie do Pani Kowalskiej i osób o odmiennej orientacji. I w cywilizowanym świecie, do którego te osoby podobno należą nic nie można robić na budynku bez zgody właściciela. To po pierwsze, a po drugie, to takim postępowaniem środowiska LGBT tylko podsycają konflikt, a nie dążą do jakiegoś konsensusu. A po trzecie – to faktycznie prezes MZGM mógłby równie szybko reagować również w innych przypadkach dewastacji. Ale z pełnymi gaciami trzeba działać szybko i stanowczo.

Ernesta
3 miesięcy temu

Świetny pomysł pani radnej Mileny, tak trzymać, walczyć z arogancją, niewiedzą i zaściankiem

damian
4 miesięcy temu

Kiedyś kolory tęczy kojarzyły mi się z czymś miłym…teraz jakieś tam środowiska sobie “zagrabiły” ten piękny symbol, który oznaczał szczęście a teraz jakieś dziwne widzi misie ;((((

O nie
4 miesięcy temu

A wy katolicy- co z przykazaniem: ” będziesz miłował bliźniego swego”- wstyd za takie komentarze, zwłaszcza dotyczące wyglądu radnej!!! A prezio? Na odmalowanie naszej klatki schodowej od dwóch lat nie ma pieniędzy, a tu od razu się znalazły.

36
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x