OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Biskup podjął decyzję o wizytach “po kolędzie”

– Wizyta duszpasterska zwana popularnie kolędą jest z oczywistych powodów, wynikających z trwającej ciągle epidemii i będących jej następstwem ograniczeń, niemożliwa do przeprowadzenia – przynajmniej w tradycyjnym czasie, bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia – pisze do księży z diecezji biskup Ryś.

I zarządza:

1. Odwiedziny indywidualne wiernych w domach można będzie rozpocząć dopiero po zmianie regulacji sanitarnych:

– w mniejszych społecznościach (zwłaszcza w parafiach wiejskich), tam, gdzie zagrożenie jest zasadniczo mniejsze, najwcześniej po 17 stycznia 2021,

– w społecznościach większych (w szczególności w miastach) w marcu lub kwietniu, zawsze z uwzględnieniem przepisów sanitarnych.

O terminie rozpoczęcia wizyty duszpasterze niech zadecydują po wysłuchaniu opinii Rady Parafialnej.

2. Przed 17 stycznia 2021 roku możliwe jest wyłącznie (!) zapraszanie wiernych z poszczególnych środowisk, wiosek, ulic czy bloków do świątyń przy zachowaniu limitów i środków bezpieczeństwa sanitarnego na wspólną Mszę św. lub inne nabożeństwo czy modlitwę i błogosławieństwo.

3. Proszę Czcigodnych Księży o gorliwą modlitwę za swoich parafian i wzmożoną posługę miłosierdzia szczególnie dla ubogich, samotnych i potrzebujących.

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bezstronny do.
5 miesięcy temu

mafia zbiera haracz, inwigilacja
Ale smutno mi z tego powodu tak jak 90% spoleczenstwa RP.

Bezstronny
5 miesięcy temu

Zastanawia mnie na czym polega fenomen kolędy w Polsce.Jesteśmy jedynym krajem katolickim na świecie gdzie praktykuje się takie coś. Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi i przy okazji wytłumaczy po jaką cholerę oni chodzą po tych domach?!

Kazimierz
5 miesięcy temu

Czy Portal Ostrów 24 TV To tylko dla Lewaków czy dla wszystkich bo widząc po Komentarzach to 80% Księży jest równo traktowanych z Bandziorami ,Złodziejami,Gwałcicielami a najbardziej z Pedofilami i co dziwne że wszyscy Ofiary to nikt inny jak Osoby o poglądach lewicowych ale to inny temat Ja znam kilka Osób co mimo to że są Osobami niewierzącymi to przyjmują Kolędę bo co Im szkodzi sobie pogadać chociażby z Księdzem to taki sam Człowiek jak każdy z nas

miłosnik naszego kochanego miasta
5 miesięcy temu

Czy ci co tak krytykują koscioł i księży- wierzą w Boga ,czy uczestniczą we mszy sw bo jak nie to dlaczego zabierają głos

Mieszkanka.
5 miesięcy temu

To moje dzieci mnie nie odwiedzają bo boją się że mnie zarażą a ja mam obcego człowieka wpuszczać i to jeszcze tylko po to żeby mu własne pieniądze wręczyć. I niech mi nikt nie wmawia że to jest święcenie mieszkania. Raz poświęcone wystarczy.

Sołtys
5 miesięcy temu

Niech mi jakiś kondon w sukience wejdzie na podwórek to poszczuje psem

P.
5 miesięcy temu

Domokrażcy. Do roboty.

Xxx.
5 miesięcy temu

Tak szybko nie zawitają. W wakacje 4 fala. Już od marca będą trabic. Bo malo osob chce sie zaszczepić.

DO JAN
5 miesięcy temu

Czytaj/Słuchaj ze zrozuminiem i nie rozsiewaj plotek

Wikary
5 miesięcy temu

Ihs w kościele znaczy Izyda horus set wiedzieliście

21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x