OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wójt Żelazkowa zatrzymany podczas Marszu Równości w Kaliszu

Wójt Żelazkowa został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu podczas Kaliskiego Marszu Równości. Jak informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, mężczyzna został zatrzymany za naruszenie nietykalności jednego z funkcjonariuszy. 60-letni mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,9 promila alkoholu.

{openx:1}

Do incydentu doszło do kaliskim Rynku w momencie, nieopodal czoła Marszu Równości. Wójt Żelazkowa spędzał czas na jednym z “ogródków piwnych”. Kiedy Marsz się zbliżył, Wójt wstał i zaczął aktywnie się udzielać. Tańczył, wymachiwał rękami. W pewnym momencie zaczęło mu przeszkadzać nagrywanie go przez jednego z operatorów telewizyjnych. Podczas próby zaatakowania go, zamachując się ręką, odepchnął ręką jednego z funkcjonariuszy z antykonfliktowego zespołu.

Po chwili na miejsce przybyli funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Wykręcili Wójtowi ręce i zaprowadzili kilkaset metrów do policyjnego radiowozu. Wójt po drodze zgubił buty. Policja zamierza postawić zarzuty po wytrzeźwieniu mężczyzny.

0 0 głos
Oceń temat
30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
30
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x