Seniorki wydziergały czapki dla bezdomnych

Ponad 300 czapek, ale i rękawiczki oraz szaliki udało się zebrać w ramach zbiórki odzieży dla bezdomnych w Ostrowie Wielkopolskim. Część z nich to dzieło ostrowskich seniorek, które dziergały je z przekazanej włóczki. Zebrana odzież została dziś przekazana do Schroniska Bezdomnych Mężczyzn im. Świętego Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim.

– Ostrów to miasto ludzi o dużych sercach i żadna ze zbiórek dla potrzebujących nie pozostaje bez echa. Każda, tak piękna akcja udowadnia, że dobro jest wśród nas. To miłe, że ostrowianie dostrzegają w tym trudnym czasie bezdomnych i ich potrzeby. Dziękuję za każdą podarowaną czapkę i każdy centymetr przekazanej włóczki – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zbiórka to inicjatywa wolontariuszy „Ostrów – Lubimy Pomagać”, którzy zorganizowali ją we współpracy z Biurem ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej Urzędu Miejskiego. Akcja rozpoczęła się w październiku i trwała niemal do końca listopada. W tym czasie udało się zebrać ponad 300 czapek. Aż 50 z nich zrobiły seniorki z Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z przekazanej włóczki. W środę 16 grudnia, ciepłą odzież przekazano do Schroniska Bezdomnych Mężczyzn im. Świętego Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim.

– Grudzień to miesiąc cudów. Tyle dobra udaje się zrobić dzięki otwartym sercom wszystkich ludzi… Akcja robienia czapek przez seniorów przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Słuchaczki Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zrobiły ponad 50 czapek i szalików dla potrzebujących i jeszcze kilka dla dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły. Po materiale w Teleexpressie włóczka płynęła z całej Polski. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję – w tym naszym kochanym seniorkom, które pracowały jak mróweczki – z całego serca DZIĘKUJĘ! – mówi Karolina Krawczyk, kierownik Biura ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej.

W akcję włączyła się także Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego oraz Fundacja Ostrowski Teatr Piosenki.

CZYTAJ  Mieszkańcy skarżą się na remont mostu
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
anty albert
3 lat temu

Jarek jaki podniecony jakby został kierownikiem tym co mu tak w dupe wchodzi

Aga
3 lat temu

Piękna akcja!Mieszkańcy Ostrowa po raz kolejny udowadniają,że są ludźmi o wielkich sercach! Tym bardziej w tak trudnych dla nas wszystkich czasach,brawo!Jestem dumna,że wywodze się z tego miasta! Dziękuję w imieniu osób które w te chłodne dni będą mogły skorzystać z czapek i uratować trochę ciepłoty swojego organizmu!

2
0
Napisz co o tym sądziszx