Jest zadowolony inwestor na słynnym terenie 100 ha. Kolejni są zainteresowani

Dziś na terenach inwestycyjnych w gminie Przygodzice – tych słynnych 100 ha – podpisano umowę na promocję tych terenów inwestycyjnych. – Chociaż najlepszą promocją jest ten zadowolony inwestor i kolejni, którzy są zainteresowani tą lokalizacją – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Mało kto wierzył w powodzenie, kiedy postawiliśmy przygotować tereny Powiatu Ostrowskiego w Przygodzicach do celów inwestycyjnych! Jednak krok po kroku aktywizowaliśmy ten obszar wykorzystując także fundusze unijne pozyskane od Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Pierwsza duża firma z branży mechatronicznej zainwestowała już w Przygodzicach spore pieniądze (także unijne) i… już produkuje! To innowacyjne przedsiębiorstwo Łukasza Kosmali, które pochwalić się może nowoczesnym sprzętem, w tym m.in. obrabiarką, jednym z niewielu urządzeń, które jest w stanie poddać obróbce materiał o wymiarach 7 m długości i 4 szerokości. Pracują tam lokalni inżynierowie. Dodatkowo ta inwestycja oznacza rozwój lokalnych firm.

Dla nowych inwestorów powstała nowa droga i przygotowywany jest podział gruntów.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zwierzęta już nie żyły. Zostały zagłodzone?
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miłosnik naszego kochanego miasta
3 lat temu

Przeciez to firma z Ostrowa która sie przeniosła

Kamil
3 lat temu

E-commerce to jest to co teraz jest na fali a Wielkopolska wg rankingów będzie przodować w budowie magazynów, hal , firm. Ostrów i gmina niech w tym obszarze szukają swojej szansy bo jest o co powalczyc

giermek
3 lat temu

@Ostrowiak. Nie pisz bzdur! Moje dzieci pracują w zagranicznych firmach. Mają takie wypłaty że głowa mała, ja jestem na najniższym uposażeniu, które otrzymuje nawet ten kto podejmuje pracę po szkole. Pracuję u pracodawcy (polskiego)

miłosnik naszego kochanego miasta
3 lat temu

jest plus a ile osob tam pracuje wie może ktos pozdrawiam

Ostrowiak
3 lat temu

Taaa, zachodni pracodawcy traktują Polskę i Polaków tylko i wyłącznie jako tanią siłę roboczą taka prawda, a nie żaden wzrost płac . . .
Zejdź na Ziemię chłopie, gdzie Ty żyjesz ?!
Chyba, że Twój komentarz jest ironiczny to zmienia postać rzeczy.

Kruppa
3 lat temu

Oby tak dalej, jednakowoż to kropla w morzu potrzeb. Jeden lokalny inwestor cudów nie uczyni. Potrzeba kompleksowej polityki pozyskiwania nowych inwestycji, najlepiej o zachodniej konotacji. Pozyskanie przedsiębiorstw z zagranicy to rozwój regionu, nie tylko technologiczno-inzynieryjny ale również realny wzrost płac.

6
0
Napisz co o tym sądziszx