Stracił prawko najpierw na 3 miesiące. Teraz znowu go zatrzymali

Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę, który bez uprawnień kierował osobowym citroenem. Okazało się, że w listopadzie został on zatrzymany do kontroli drogowej za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym. 40-latek wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważył decyzję starosty. Teraz okres na jaki będzie miał zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do 6 miesięcy.

Jeśli po raz kolejny zdecyduje się wsiąść za kierownicę będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać uprawnienia.

8 grudnia policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym citroenem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli, okazało się, że siedzący za kierownicą 40-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, 26 listopada miał zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy w związku z przekroczoniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.

Teraz 40-latek będzie miał wydłużony okres zatrzymania prawa jazdy do 6 miesięcy.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Oświadczenie szpitala po śmierci 18-latki
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrów
3 lat temu

Chore przepisy najlepiej gdyby jeszcze kogoś zabił bez uprawnień. Powinni być 3 miesiące odsiadki i święty spokój a tak każdy ma zakaz w dupie. + 25.000 mandat i po problemie.

seniortakaprawda
3 lat temu

@Domikik Czasami nie ty miałeś zabrane?

Domikik
3 lat temu

Chory kraj i chore przepisy

3
0
Napisz co o tym sądziszx