Stracił prawko najpierw na 3 miesiące. Teraz znowu go zatrzymali

Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę, który bez uprawnień kierował osobowym citroenem. Okazało się, że w listopadzie został on zatrzymany do kontroli drogowej za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym. 40-latek wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważył decyzję starosty. Teraz okres na jaki będzie miał zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do 6 miesięcy.

Jeśli po raz kolejny zdecyduje się wsiąść za kierownicę będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać uprawnienia.

8 grudnia policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym citroenem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli, okazało się, że siedzący za kierownicą 40-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, 26 listopada miał zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy w związku z przekroczoniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.

Teraz 40-latek będzie miał wydłużony okres zatrzymania prawa jazdy do 6 miesięcy.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania.

POLECANE NEWSY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrów
1 rok temu

Chore przepisy najlepiej gdyby jeszcze kogoś zabił bez uprawnień. Powinni być 3 miesiące odsiadki i święty spokój a tak każdy ma zakaz w dupie. + 25.000 mandat i po problemie.

seniortakaprawda
1 rok temu

@Domikik Czasami nie ty miałeś zabrane?

Domikik
1 rok temu

Chory kraj i chore przepisy

3
0
Napisz co o tym sądziszx