Kolizja na Rondzie Bankowym – 10.12.2020

Udostępnij
Tweet

Po miesięcznej przerwie doczekaliśmy się kolejnej kolizji na Rondzie Bankowym. Obawialiśmy się, że wszyscy kierowcy nauczyli się jeździć i nie będzie już kogo pokazywać 😉 Tym razem kierowca Peugeota jechał z lewego pasa na wprost. Natomiast kierowca Volkswagena z zewnętrznego pasa stwierdził, że objedzie rondo dookoła.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Po pijaku z impetem uderzył w drzewo
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
3 lat temu

Po zewnętrznym pasie może sobie jeździć dookoła ronda ile tylko chce, bo przepisy tego nie zabraniają. A ci kierowcy, którzy jeżdżą po wewnętrznym pasie i zamierzają opuścić rondo -czytaj zmieniają pas ruchu i zjeżdżają z ronda muszą USTĄPIĆ PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU KIEROWCOM NA ZEWNĘTRZNYM PASIE RUCHU. TAK STANOWIĄ PRZEPISY. Trzeba zwolnić, w razie potrzeby zatrzymać się i dopiero zjechać z ronda. A swoją drogą pionowe znaki przed wjazdem na rondo są mylące i te strzałki na wprost, w lewo,prawo wprowadzają kierowców w BŁĄD!

obserwator
3 lat temu

namalować linię ciągłą i po kłopocie- chyba że jezdzą ślepi

malarz
3 lat temu

fatalne i nielogiczne oznakowanie poziome. przepisy przepisami a w realiach można na tym rondzie z kazdego miejsca zjachac w kazdym kierunku , wystarczy domalowac linie ciągłą od strony wewnętrznej ….

Do L1 i zyg zag
3 lat temu

Na rondzie są wszędzie linie przerywane a więc można zmieniać pas ruchu – dowolnie. Należy tylko ustąpić pierwszeństwa pojazdom na tym pasie, na który zamierzamy wjechać. Proste? Nie komplikujcie sytuacji, bo macie obaj bardzo mgliste pojęcie o jeździe przez skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Do tego "śmiesznego"
3 lat temu

A dlaczegóż to passat nie może objechać ronda po zewnętrznym?????? Nie pisz takich „rewelacji” bo głupki jeszcze w to uwierzą!

kierowca
3 lat temu

Tyle razy już było to wałkowane i dalej nie dociera. Pierwszeństwo ma ZAWSZE kierowca na zewnętrznym prawym pasie, a zjeżdżając z ronda zmieniamy pas ruchu i należy ustąpić temu z prawej strony. Czy to takie trudne?

Śmieszne
3 lat temu

Obaj powinni dostać mandat, passat za zawracanie po „dużym” a drugi gość za to, że przy zmianie pasa nie upewnił się czy z prawej nikogo nie ma.

Czesław
3 lat temu

Jeżeli zmienić to rondo to na turbinowe, to rozwiąże takie przypadki.

M43
3 lat temu

Kolejny dzban który nie potrafi jeździć!

19
0
Napisz co o tym sądziszx