Dożyła 109 lat. Była najstarszą mieszkanką w regionie

Dotarły do nas bardzo smutne informacje! W wieku 109 lat zmarła Zofia Zielińska, najstarsza mieszkanka powiatu kaliskiego. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Pani Zofia urodziła się 16 września 1911 roku w Długiej Wsi. Na co dzień mieszkała w Plewni w gminie Ceków Kolonia. Pochodziła z wielodzietnej rodziny, miała siedmioro rodzeństwa. Jej dwie siostry dożyły prawie 100 lat. Pani Zofia urodziła 3 córki, doczekała się 8 wnuków, 19 prawnuków i 6 praprawnuków. Od ponad 30 lat była wdową.

Całe życie pracowała w gospodarstwie rolnym, dodatkowo hodowała sadzonki roślin. Za młodu dużo chorowała, ale później zaczęła na stałe cieszyć się dobrym zdrowiem. Receptą na jej długowieczność, jak sama mówiła, była przede wszystkim niegasnąca pogoda ducha i umiar w jedzeniu. Zofia Zielińska była jedną z kilkunastu najstarszych osób w Polsce i trzecią najstarszą w Wielkopolsce.

Najstarszą żyjącą osobą w naszym kraju jest, według portalu najstarsipolacy.pl, Tekla Juniewicz z Gliwic, mająca 114 lat. – informuje portal faktykaliskie.pl

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Z maczetą napadli na dom
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx