Zatrzymano 24-latka po pościgu

W miniony piątek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli pościg za pojazdem marki Mercedes, który na skrzyżowaniu drogi K-11 z ul. Piastowską, nie zastosował się do nadawanego na sygnalizatorze sygnału koloru czerwonego, a następnie do podawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się.

W dniu 04.12.2020 roku o godz. 20:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy, pełniący służbę w rejonie skrzyżowania drogi krajowej K-11 z ul. Piastowską, ujawnili wykroczenie polegające na nie zastosowaniu się przez kierującego pojazdem marki Mercedes do nadawanego przez sygnalizator świetlny sygnału koloru czerwonego.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działanie podając jednocześnie kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Po przejechaniu skrzyżowania kierujący zwolnił, jednak po chwili dodał gazu i zaczął się oddalać. W trakcie jazdy dopuszczał się on szeregu rażących wykroczeń w ruchu drogowym, w tym spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa poprzez nie ustąpienie pierwszeństwa osobom znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Pościg zakończył się zatrzymaniem 24-letniego mieszkańca gm. Kobyla Góra w miejscowości Doruchów. W toku wykonywanych czynności mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,28 mg/l.

W związku z zaistniałą sytuacją mężczyznę zatrzymano i osadzono w „policyjnym areszcie” do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

Więcej zdjęć pod adresem:

http://czasostrzeszowski.pl/index.php/2077-poscig-za-mercedesem-profesjonalizm-policjantow

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wjechał w płot i poszedł do sklepu. Ukr. był pijany
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowiak
3 lat temu

Ciekawe czy w Ostrowie by go dogonili ?!
Było już Seicento, dostawczak Dacia, jakieś Audi, co będzie dalej ?!
Ciągnik rolniczy czy Lieger na kategorię prawa jazdy B1 ???

Marcim
3 lat temu

Z Ostrowa do Doruchowa jest 45km, dobrze że na Śląsk nie dojechał…

Zawodowy kierowca
3 lat temu

Wiele we krwi nie miał,to panował nad jazdą.

Egzekutor
3 lat temu

Tylko prace społeczne dla takich. Kamizelka, miotła i jechane porzadeczki przez kilka miesięcy. Wtedy będzie to pamiętał i na dodatek przysłuży się społeczeństwu.

Ciekawski George
3 lat temu

Debili nie sieją 😁

Ostatnio edytowany 3 lat temu by Ciekawski George
5
0
Napisz co o tym sądziszx