Protestowali przy amfiteatrze

Udostępnij
Tweet

Grupa niespełna 30 osób spotkała się we wtorkowy wieczór przy ostrowskim amfiteatrze. Zgromadzeni nie zgadzają się z działaniami rządu w kwestii sądownictwa i Unii Europejskiej. Inicjatorem akcji była grupa Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”.

Uczestnicy pikiety wysłuchali na początku utworu „Oda do radości”. Później przemawiano w kwestii Unii Europejskiej i pozycji Polski. Poruszono kwestię praworządności i niezawisłości sądów. Na koniec wyrażono opinię na temat przejęcia przez PKN Orlen sieci regionalnych gazet i portali internetowych, wydawanych dotychczas przez Polska Presse, którego właścicielem jest niemiecki koncern.

Protestujący przeszli pod Sąd Rejonowy, a następnie pod biura parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  W hali arena przeprowadzono chrzest
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ula
3 lat temu

Tak,PIS rządzi już 5lat i od pierwszego dnia opozycja podważa wynik wyborów.Żeby posprzątać tą stajnię Augiasza przy obecnej opozycji trzeba ogromnego wysiłku.A bez tego trudno będzie o praworządność.Widać jak na dłoni,o co chodzi opozycji,jaki poziom reprezentuje,wulgaryzmy,bagno polityczne .To było 8lat państwa z kartonu i ciepłej wody z kranu.Wśród tych kobiet poznaję jedną,wstyd i żenada.

historyk
3 lat temu

To że inni popełniali wykroczenia, zbrodnie nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla obecnie rządzących ! ….. Oliwierku.
Przecież miało być teraz inaczej, zgodnie np z cytowaną obietnicą (z 2015 r) Beaty Szydło.
A podpieranie się cały czas śmiesznym już sformułowaniem: „…bo Platforma przez 8 lat..”. ..staje już się żenujące. I Ty Oliwierku też do takich śmiesznych ludzików należysz…. A jak się mają dzieci obecnie rządzących np w Spółkach Skarbu Państwa ?

A to o czym piszesz… to PiS już 5 lat ma pełnie władzy i tylko pomachuje szabelką !?

I na koniec Tobie dodam, że mój dziadek był oficerem W P w 1939r i potem w AK. Zginął zamordowany przez Niemców w 1944r …. A moi rodzice nie żyli ani przez moment po wojnie z piętnem „bandyty”. Nie mieliśmy z siostrami problemu z dostaniem się na studia dzienne ( po 15 do 30 kandyd. na 1 miejsce !…nie to co teraz ! ) . Po prostu trzeba się było uczyć ……

Olivier
3 lat temu

Oj historyku, napisz coś o swojej formacji politycznej ,o mordercach z UB i SB, jakie artykuły kk ich dosięgły, co teraz robią, czy biorą sute emerytury i śmieją się zwykłym ludziom w twarz .LEKCJA HISTORII
Potomkowie UB-eków, mają się dobrze, a nawet lepiej. Jako dzieci „bojowników”,”utrwalaczy władzy ludowej” miało otwartą drogę na studia, te prestiżowe zwłaszcza, oraz do karier.
Dzieci ofiar żyły z piętnem „dziecko bandyty” i kłodami pod nogami.

historyk
3 lat temu

OJ „ostrowianko” ! Cytowany przez Ciebie artykuł… i wiele innych k.k. będą miał już niedługo zastosowanie….. , najpóźniej za trzy lata !..Ty taka ślepa i głucha jesteś ?

Ostrowiak
3 lat temu

Serio ktoś traktuje jeszcze tych chorych ludzi na poważnie ?!
Nawet nie ma co wspominać o jakieś garstce frustratów z nadmiarem wolnego czasu, są dużo ciekawsze tematy, szkoda zachodu, nikogo tak na prawdę to nie interesuje.

Ostrowianka
3 lat temu

GRUPA ANTYPOLSKA ZWANA OPOZYCJĄ ŁAMIĄCA PRAWO POLSKIE Z ART.129 k.k. działając na szkodę Polski -ZDRADA- 10 lat pozbawienia wolności popierając a wręcz żądając ODDANIA SUWERENNOŚCI = WOLNOŚCI POLAKÓW na rzecz NIEMIEC ! Dzisiaj widzimy zdradzających Polaków w naszym mieści żądających sprzedaży za srebrniki judaszowe w niewolę Niemiecką . Zapomnieli co żąda Merkel od lat ??? cyt :” – Dziś państwa narodowe muszą, czy raczej powinny, być gotowe do przekazania swojej suwerenności, oczywiście zgodnie z ustaloną procedurą – oświadczyła Angela Merkel. Jej zdaniem odpowiedzialność za zawieranie takich układów powinny ponosić same państwa.

Kanclerz Niemiec, która przemawiała zorganizowanej przez Fundację Konrada Adenauera konferencji „Parlamentaryzm między globalizacją a suwerennością narodową”.

Wcześniej Merkel ostrzegała w Bundestagu przed nacjonalizmem w kontekście oenzetowskiego paktu migracyjnego.

– Przekonanie, że można wszystko sobie załatwić samemu i myśleć tylko o sobie, to nacjonalizm w czystej formie. To nie patriotyzm. Patriotyzm jest wtedy, gdy realizując niemiecki interes uwzględniamy też innych i akceptujemy sytuacje win-win – mówiła wówczas Angela Merkel.”

27
0
Napisz co o tym sądziszx