OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zniknęły kary do 30 tys. zł. Naprawią błąd?

Czy leci z nami pilot? Czasami takie pytanie można sobie zadać dowiadując się o kolejnej zmianie prawa, a zwłaszcza w czasach ogłoszonej pandemii. Tym razem, podobno omyłkowo, usunięto zapis o karach administracyjnych do 30 tys. zł.

Zmiana nastąpiła w opublikowanej w sobotę ustawie covidowej. Dzięki jej treści przyznawane będą 100 procentowe dodatki do podstawy wynagrodzenia medykom walczącym z koronawirusem.

Ustawa od miesiąca nie była publikowana. Przez ten czas “nie zauważono” zmiany przepisu o karach administracyjnych za łamanie nakazów i zakazów oraz innych ograniczeń. Do czasu nowelizacji można działać bez obawy o kary administracyjne.

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Louis
1 miesiąc temu

Do ,,win,, nie podoba się prawniczy głąbie to wypierdalaj do Niemiec, Francji, tam cię policja zapozna w sposób kompetentny i skuteczny z zasadami przestrzegania prawa

Pleszew
1 miesiąc temu

Otwierać Magnes kurła miesiac baletów 🙂

win
1 miesiąc temu

A to Ci nowość-pis nigdy nie otarł się nawet o jakiekolwiek wspomnienie kompetencji, o realiach nie mówiąc. więc czego oczekiwać od ich ustaw?!
PiSSamanni nie rozumieją nawet tego, co sami napiszą….
Już czas wypier…tych domorosłych prawników dojnej zmiany! Tak to jest jak Kalety, Ozdoby i inne Warchoły tworzą “Prawo”.

Lech
1 miesiąc temu

Zapewne to świąteczny prezent od Świętego Mikołaja…

mły
1 miesiąc temu

Albo jarają dużo stafu i nie ogarniają albo ogarniają ale mają nas za idiotów

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x