OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Episkopat nt. wizyt księży “po kolędzie”

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że każdy biskup decyduje o tym, w jakiej formie przeprowadzić tegoroczną „kolędę”, w zależności od sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie. „W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się Msze św. dla parafian w kościele” – zauważył ks. Gęsiak.

„Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii” – podkreślił rzecznik Episkopatu.

Dodał również, że to samo tyczy się dyspens udzielanych przez księży biskupów od Mszy świętej w Uroczystość Bożego Narodzenia. „Jeśli chodzi o dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta to również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji” – powiedział ks. Gęsiak.

Biskup Diecezji Kaliskiej nie wydał jeszcze komunikatu w tej sprawie.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zbigniew Stachurski
4 miesięcy temu

Jeśli jesteś ochrzczony lub poszukujący proponuję przeczytać: http://blog.wiara.pl/zsoborniki/2020/12/02/ADWENT-CZASEM-OCZEKIWANIA-POSZUKIWANIA-I-NADZIEI

Last edited 4 miesięcy temu by Zbigniew Stachurski
Ola
4 miesięcy temu

Co za prymitywne osobniki tutaj piszą. Nie chcesz przyjmować księdza, to nie przyjmuj. Nie ma takiego przymusu.

Remucha
4 miesięcy temu

Kasa ma być więc wyp****lać ot i tyle

Gosia
4 miesięcy temu

Znam księży, którzy są dobrymi ludźmi i nie mają nic wspólnego z pedofilią itp. W kościele katolickim jest dużo złego, ale poza ludzmi jest Pan Bóg i to On jest tutaj najważniejszy. Uważam, że dobrze, że wszystkie brudy wychodzą, , czas by i to środowisko było wyczyszczone. W każdy zawodzie znajdą się osoby, które robią źle i zdaje sobie sprawę, że księża powinni być przykładem, no ale cóż… Też są ludźmi 🙁 niech odpowiedzą za swoje czyny, ale nie uogolniajmy, bo robimy krzywdę tym co są uczciwi i szanują innych… dawaj my dobry przykład. Pozdrawiam serdecznie

Anty
4 miesięcy temu

Walić tych zboków i zlodziei w kieckach!!!!
Oraz debili co ich bronią!!!przychodzą na kolędę zrobić wywiad środowiskowy i jeszcze łapę po kasę wyciągają świnie w sutannach!!!!
Gówno obchodzi ich co robie i jak żyje!
Oni są z Pisem w spółce więc Kaczyński ich nasyła aby wiedzieć co robimy!!!
A ja mam w dupie ich i nie wpuszcze debili!!
Walić taki Kościół to sekta zboczeńców i zlodziei z Rydzykiem na czele!!!!
😠👎

parafianin
4 miesięcy temu

wysłać koszyki pod drzwi bo im tylko o kasę chodzi

Antychryst do Mariana
4 miesięcy temu

“Dzięki” kolędzie kościół ma wywiad jakiego nawet SB nie miało. Kto pracuje, kto uczęszcza, kiedy przyjmował kolędę, ilu domowników itp. Jak ktoś ma dać daninę diecezjalną (bo to jest ta koperta) to może zawsze to przekazać do skarbony w kościele i krzywda finansowa im się nie stanie, a jak im źle to zerwać świecenia i do roboty. A jeżeli chodzi o to kto jest zacofany to ty panie Marianie dopiero schodzisz z tego drzewa i uczysz się chodzić. Dopóki religia jest w szkołach i kościół ma coś do powiedzenia to w tym kraju będzie cały czas dominował ciemnogród.

Do Wierzący ale nie praktykujący
4 miesięcy temu

Ziomek ale masz jaja,na protestanta byś się nadawał.

marian
4 miesięcy temu

gdyby nie kościół katolicki to byście na drzewach siedzieli

bartek
4 miesięcy temu

nikt cie ty prostaku nie zmusza do przyjmowania koledy i nie musisz informowac o tym i ublizac.

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x