Taksówkarze z Ostrowa i Kalisza będą protestować

Taksówkarze z Ostrowa i Kalisza jutro wyjadą na trasę łączącą oba miasta i spotkają się w jej połowie. O godzinie 12:00 wyjadą spod galerii Ostrovia i będą niezbyt szybkim tempem jechać w stronę Kalisza. Skąd ten pomysł?

Taksówkarze w całej Polsce postanowili zasygnalizować, że rząd pominął ich branżę w tarczy antykryzysowej. W wyniku obostrzeń dotykających obywateli, taksówkarze stracili około połowy obrotów. Nie wożą już ludzi na imprezy, do siłowni czy do restauracji.

To protest branży, która jak twierdzi, w związku z obostrzeniami straciła obroty, a nie została objęta rządową pomocą.

W środę Senat będzie obradować nad projektem ustawy ws. przeciwdziałania skutkom Covid 19.

„Mimo pism oraz wcześniejszych protestów poprawki uwzględniające taksówkarzy w tarczy zostały odrzucone w Sejmie” – piszą organizatorzy z Ogólnopolskiego Porozumienia Taxi.

Jak argumentują, w związku z wprowadzonymi obostrzeniami w postaci zamknięcia lokali gastronomicznych, pubów, dyskotek, kin, teatrów, a także szkół i uczelni wyższych, przychody uzyskiwane przez taksówkarzy zmalały nawet od 50 do 90 proc.

„Brak pomocy finansowej ze strony rządu skutkować będzie bankructwem tysięcy polskich przedsiębiorców trudniących się zarobkowym przewozem osób taksówką” – twierdzą.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Skradli elektroodpady, ale nagrał ich monitoring
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AntyP
3 lat temu

Społeczeństwo tempaków w Polsce to ostatnimi czasy codzienność. Nie ważne miasto, a ważna inicjatywa. Pisiorów w Ostrowie nie brakuje tak jak i komunikacji między nimi. Niech wiedzą, że porządni ludzi mają tej chołoty dosyć i jedyne ich godne miejsce to zmywak na tyłach chińskiej knajpy całodobowej. Bez pozdrowień.

Czytelnik
3 lat temu

Niech się jeździć nauczą bo łamią przepisy wymuszają pierwszeństwa przejazdu i wgl strajkują a większość z nich ma rentę lub emeryturę i dorabia a jeszcze im mało

Slawek
odpowiada  Czytelnik
3 lat temu

Nie wszyscy mają renty i emerytury. Nie pozwolił bym ją osobiście jeździć emerytom mundurówym i strażakom na etatach w straży. A przepisy w jakiś sposób każdy łamie. Ja staram się tego nie robić. Bo szkoda kasy na mandaty

pk p
3 lat temu

niech się w końcu wezmą za porządną pracę cwaniaczki

Slawek
odpowiada  pk p
3 lat temu

Anje wszyscy mają auta a ty cwoku nigdy z taxi nie korzystałaes?

Musia
3 lat temu

Dlaczego blokowac Ostrow skoro rzadzi Warszawa?

andrzej
3 lat temu

hahahahahahahaaaa protestowac, Który z ostrowskich taksówkarzy „zyje” tylko z jazdy na taxi ??? To: Emeryt,rencista,rolnik (bo płaci KRUS),pracownik sezonowy za granicą,…..

Slawek
odpowiada  andrzej
3 lat temu

Jeżdżę na taxi z tego co wiem 30 procent około żyje tylko z taxi, ja również

22
0
Napisz co o tym sądziszx