Miały być mieszkania dla pokrzywdzonych, a to sąsiedzi zaczęli potrzebować pomocy

Każde miasto jest zobowiązane posiadać mieszkania interwencyjne, które w razie nagłego zdarzenia jak pożar, mogą pomóc pozbierać się pokrzywdzonym przez los. Kilka takich lokali znajduje się w jednej z kamienic przy ulicy Sienkiewicza w Ostrowie Wielkopolskim. Ku zdziwieniu mieszkańców, zamiast osób potrzebujących doraźnej pomocy, zakwaterowano tam osoby  nadużywające alkoholu.

Gehenna trwa od roku. Osoby tam przebywające, nierzadko przy okazji libacji, uprzykrzały życie mieszkańcom. Hałasy, sikanie na klatce schodowej i niszczenie przestrzeni wspólnej. Doszło także do incydentu, gdy jeden z mężczyzn obnażył się przed 10-letnią dziewczynką. Ta do dziś ma obawy przed wyjściem na podwórko.

Mieszkańcy od miesięcy chodzili to do urzędu miasta, to do MZGM-u. Ich zdaniem spotykali się z urzędniczą ignorancją. Kiedy ich cierpliwość się skończyła, poprosili o pomoc dziennikarza. Nagle okazało się, że w ciągu kilku dni MZGM pozbędzie się uciążliwych lokatorów, przenosząc ich w inne miejsce. Na pytanie jak to się ma do normalnych terminów egzekucji, prezes MZGM Zenon Musialski zapewnił, że wykorzysta wszelkie prawne możliwości do szybkiej wyprowadzki.

Mieszkańcy nie ukrywają radości, nie mogąc się już doczekać tego momentu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ostrów znowu zalany (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
koa
3 lat temu

powinny odizolowac ta całą patologie na baraki albo w pola kontenery im podstawic a nie mieszkanie dawac ludzie cale zycie pracuja i nie moga sobie kupic własnego konta a zula za darmo dawaja smiech na sali

janek
3 lat temu

nie tylko tam mzgm ma w dupoie mieszkancow byle im sie kasa zgadzała ludzie niech sie uzerają z menelami zulami byle mieszkancy placili za czynsz

no1
3 lat temu

Dla takich ludzi powinny być baraki z dala od normalnych ludzi. Człowiek całe życie tyra na mieszkanie a taki ochlejus wszystko dostanie witamy w państwie socjalistycznym

Sienkiewicza
3 lat temu

Na Sienkiewicza dzielnicowy zajmuje się tylko tymi którzy problemów nie stwarzają

Ja
3 lat temu

Dla takich ludzi są określone lokale a nie centrum miasta w samym środku kamienicy gdzie mieszkają normalni ludzie którzy muszą się z takimi użerać dzień w dzień i co noc hałasy. A oprócz tego dzieci boją się wyjść na podwórko bo przyjdzie taki menel ledwo stojący na nogach i zacznie lać w ich obecności.

Anna
3 lat temu

Patologia górą , pijesz jesteś alkoholikiem bez problemu dostaniesz rentę a chory człowiek odmowa to jest POLSKA KACZYŃSKIEGO

Puzon
3 lat temu

zapraszam władze Spłodzielni mieszkaniowej na ul Piastowska 22 ,jest jeszcze gorzej .
A piorytetem p.dzielnicowego z ul.Piastowskiej jest zwalczanie alkoholizmu
\likwidowac sklep Piwosz

Ci
odpowiada  Puzon
3 lat temu

Na Sienkiewicza dzielnicowy nie był zainteresowany sytuacją. Zjawił się raz i na tym się skończyło a był informowany wiele razy co się dzieje.

oo
3 lat temu

Szykuj się pan na wpi***ol,bo pewnie ci „mieszkańcy-patole”będą chcieli panu podziękować aczkolwiek zrobił pan to w dobrej wierze i w pełni popieram.Jak się dziady nie umieją zachować ,to wypad do baraków!

9
0
Napisz co o tym sądziszx