Strażnicy miejscy uratowali łabędzia

Udostępnij
Tweet

Młody łabędź zaplątał się w żyłkę wędkarską i utknął na Piaskach. Na ratunek ruszyli strażnicy miejscy, którzy znaleźli go i uwolnili z pułapki. Nadchodzi zima, zwierzęta przygotowują się na trudny dla nich okres, ptaki wędrowne ostatnimi kluczami zmierzają w kierunku ciepłych krajów, by tam przezimować.

+

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o młodym łabędziu uwięzionym na Piaskach z powodu zaplątania wokół dzioba i skrzydeł żyłki wędkarskiej, uniemożliwiającej mu swobodne poruszanie i odlot wraz z innymi ptakami. Ruszyliśmy mu na pomoc – mówi Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.

Zgłoszenie, dotyczące młodego łabędzia, Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała we wtorek 17 listopada w godzinach popołudniowych. Jednak mimo podjęcia natychmiastowej interwencji nie udało się tego samego dnia zlokalizować ptaka – niestety wcześnie zapadający zmrok uniemożliwił prowadzenie dalszych poszukiwań. Następnego dnia strażnicy już od rana podjęli kolejną próbę zlokalizowania łabędzia na terenie zbiornika i w trzcinowiskach.

– Tym razem się udało, choć łatwo nie było, młody łabędź był bardzo czujny i za każdym razem widząc strażników uciekał natychmiast do wody. Musieliśmy wykazać się cierpliwością i poświęcić trochę czasu, aby przywykł do ich widoku. Ostatecznie udało się go złapać i młody łabędź został uwolniony przez strażników z krępujących żyłek na jego ciele – wyjaśnia komendant Grzegorz Szyszka.

Wypuszczony na wolność łabędź pognał w stronę zbiornika z wyprostowanymi skrzydłami ciesząc się wolnością.

– Mamy nadzieję, że zdąży jeszcze dołączyć do innych łabędzi odlatujących na południe – dodaje Grzegorz Szyszka.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obserwator
3 lat temu

Brawo

Mieszkaniec
3 lat temu

Dziś też interweniowałem w okręgowym PZW odnośnie zbiornika wodnego w Konradowie gdzie również Koło Sośnie ma we władaniu . Śmieci pozostawione po wędkarzach no i wspomniane żyłki gdzie zaplątana kaczka nie potrafiła się uwolnić . Panowie Wędkarze zadbajcie o zbiorniki gdzie jesteście włodarzami .

P.
3 lat temu

Super zakończenie. Dobrze że ktoś zauważył łabędzia i dał znać. Biedak sam by rady nie dał.

Olka
3 lat temu

Brawo Panowie. Wielkie brawa i ukłony za dobre serca !!!

widz
3 lat temu

brawo

5
0
Napisz co o tym sądziszx