OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wyremontowali Mały Kościółek

Dobiegł końca remont wieżyczki tzw. Małego Kościółka. Ostrów Wielkopolski przekazał na ten cel dotację w wysokości 50 tys. złotych, to niemal 80 % wartości całej inwestycji.

+

Murowaną, neoromańską wieżę na Małym Kościółku wzniesiono w 1855 roku. Ekspertyzy i sporządzona dokumentacja wskazały, że ta część obiektu również wymaga remontu. Parafia pw. NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim wystąpiła do Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego o udzielenie dotacji na zadanie, a Rada Miejska przyjęła uchwałę o udzieleniu dotacji w wysokości 50 tys. złotych. Wartość całej inwestycji to 64 tys. złotych.

Remont wieżyczki kościelnej to kontynuacja prac remontowych przy elewacji obiektu. W poprzednich latach również została udzielona dotacja na te działania – 70 tys. złotych w 2018 roku i 95 tys. złotych w 2019 roku.

– Mały Kościółek to najstarsza, zachowana w całości budowla w mieście. Jest jednym z tych miejsc, które przychodzą do głowy ostrowianom, gdy są pytani o najbardziej charakterystyczne miejsca w naszym mieście. To piękna, subtelna wizytówka Ostrowa. Wizytówka, która jest jego częścią od 1778 roku – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
antek
6 miesięcy temu

Podejrzewam że 100 zł na kolędzie mało kto daje, a najwięcej krzyczy ten co nic nie da.

Szczerze
6 miesięcy temu

Dla “Koscielnikow” nalezacych do parafii kilka liczb do zrozumenia, ze Maly Kosciolek stac na kilka takich remontow tylko z 1 koledy.

Na harcerskiej jest ok 300 mieszkan, na Krolowej Jadwigi i 60 Pułku ok. 330+, co niech nawet nam da 600 mieszkan.
Niech polowa koledy nie przyjmie. A niech druga da 100 w kazdej kopercie.
To juz mamy 30 000 tylko z tych 3 osiedli.

Gwoli ryzyka, niech polowa da nie 100 a 50 w kopercie, to wyjdzie nam 15 000 + 7 500 = 22 500.

To juz jest polowa tego co miasto dalo z naszej kiejdy, z naszej nawet ludzi niepraktykujacych.

Na koniec dorzuccie sobie wszystkie domy jednorodzinne z Krępy i z wielu innych rejonow, gdzie ksiezulka licza na 200+, to Wam wyjdzie pare takich remontow.

P.S.zczerze, ja sie opamietalem i przestalem uczeszczac do zlodziejskiej mafii pod koniec lat 90. Ale, Wy jak chcecie, dalej dawajcie sie okradac przez Zlodziejska Instytutcje Kosciola. Dupcą Was jak chcą, a rzad Was omamia ze tak trzeba. Lubita się dupcyć i być dupconym? To jedźta do Przygodzic, przynajmniej jakąś kasę przy okazji zaróbcycie.
Ja przy okazji bede sie za Was modlil Z DOMU.

mariano
7 miesięcy temu

Prawda zapewne leży po środku i ta pani pielęgniarka nie wiem czy gruba czy chuda i ten pan gruby w okularach mają swoje odczucia i przemyślenia …

3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x