OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Woda święcona z automatu

Wyjątkową kreatywnością wykazał się proboszcz parafii pw. bł. Michała Kozala w Kaliszu. Dla bezpieczeństwa wiernych ustawił w kościele… automatyczną, bezdotykową kropielnicę. Dzięki temu parafianie mogą w pełni, a przy tym z zachowaniem reżimu sanitarnego, uczestniczyć w nabożeństwie. – informują faktykaliskie.pl

+

Do obostrzeń związanych z pandemią musiały dostosować się także kościoły. To przede wszystkim ograniczona liczba wiernych, czy zmiany w przyjmowaniu komunii św. – na rękę zamiast bezpośrednio do ust. Parafia na Winiarach poszła jeszcze dalej. “Zupełnie niespodziewanie nasz dyspenser znalazł nowe, naprawdę wyjątkowe zastosowanie. Został dostosowany do dozowania wody świeconej w kościele pw. błogosławionego Michała Kozala w Kaliszu” – poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych firma Magic Play.

W miejscu, w którym do tej pory znajdowała się kropielnica z wodą święconą stanęły w sumie dwa automatyczne urządzenia. Pierwsze służy do dezynfekcji rąk, a drugie skrapia dłonie wodą święconą; wystarczy podłożyć je pod dozownik, bez konieczności dotykania czegokolwiek. Oba dyspensery są odpowiednio oznaczone i podświetlone różnymi kolorami. I choć ten widok wielu może dziwić, kropielnica spełnia swoją rolę, a przy tym zapewnia bezpieczeństwo.

Bezdotykowe kropielnice zaczęły pojawiać się w polskich kościołach już jakiś czas temu – po tym, jak z uwagi na zagrożenie koronawirusem zalecono księżom, aby nie uzupełniali kropielnic, w których wszyscy maczają dłonie.

Więcej zdjęć pod adresem: faktykaliskie.pl

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ala
6 miesięcy temu

Jakby nie można było przeżegnać się bez wody. W czasie pandemii marnować kasę dla fanaberii. W domu odmawiając modlitwę nie używamy wody , to może modlitwa jest nie ważna? Co za bzdury!!! Przecież woda to tylko symbol nic więcej. Jak ktoś chce się pomodlić szczerze to żadna woda mu nie potrzebna a jak ktoś klepie zdrowaśki bez zastanowienia i zaangażowania to i woda mu nie pomoże, nawet ta święcona. Trochę rozumu trzeba używać .

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x