OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Pijak potrącił busem rowerzystkę. Zginęła na miejscu (FOTO)

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór na drodze wojewódzkiej nr 444. Na odcinku drogi prowadzącej przez las bus śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia 52-letniej kobiety.

+

50-letni mieszkaniec powiatu milickiego kierując busem volkswagen transporter, jadąc od Krotoszyna w kierunku Sulmierzyc, w trakcie wymijania się z innym pojazdem najechał na tył rowerzystki, 52-letniej mieszkanki powiatu milickiego. Reanimację rozpoczęli strażacy ochotnicy z jednostki OSP Sulmierzyce, którą kontynuowali wspólnie ze strażakami z Krotoszyna i załogą karetki pogotowia. Po kilkudziesięciu minutach stwierdzono zgon poszkodowanej.

Jak ustalili policjanci, bezpośrednio po zdarzeniu kierowca busa zatrzymał się na środku drogi i razem ze świadkami wypadku próbował udzielać poszkodowanej pierwszej pomocy. W pewnym momencie mężczyzna stwierdził, że przeparkuje samochód. Mężczyzna chciał przestawić samochód ze środka drogi, jednak w trakcie manewru nawracania wjechał do rowu – mówi Piotr Szczepaniak.
Jak się okazało – 50-latek był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 2 promile.

30 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
30
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x