Premier zapowiedział szczepionkę na koronawirusa

Udostępnij
Tweet

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji, że zagraniczna firma Pfizer opracowała szczepionkę na koronawirusa SARS-CoV-2. Jej skuteczność oceniana jest na 90%. Jeszcze w tym roku ma być dostępne 50 milionów sztuk, a w 2021 aż 1 miliard 300 milionów. W samej Unii Europejskiej mieszka 446 milionów obywateli.

+

Premier polecił przygotowanie na przyszły rok infrastruktury do masowych szczepień. Polski rząd chce zastosować około 21 milionów sztuk. Szczepienia mają rozpocząć się za około 3-4 miesiące.

Morawiecki przyznał, że stosując ograniczenia, zdarzają im się błędy. Robią to wszystko by zwalczyć koronawirusa i to z nim toczą wojnę. Chcą by COVID-19 najszybciej przeszedł do historii. Szczepionki w pierwszej kolejności mają trafić do seniorów, służb medycznych i mundurowych. Szczepionka ma być dostępna DLA CHĘTNYCH.

Premier Morawiecki wierzy, że nadzieja na zwalczenie koronawirusa jest niezwykle blisko, ale musi iść w parze z przestrzeganiem przepisów by jak najmniej ucierpiała gospodarka i zdrowie seniorów.

Naszym celem jest jak najszybszy powrót do normalności w życiu społecznym i gospodarczym.

Premier zadeklarował, że decyzja o LOCK DOWN zapadnie w czwartek lub piątek, ponieważ dzisiejsze wyniki zakażeń nie są reprezentatywne. Szef rządu chce sprawdzić jak dotychczasowe obostrzenia się sprawdzają w walce z koronawirusem.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Leciał na złamanie karku
Subskrybuj
Powiadom o

66 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
66
0
Napisz co o tym sądziszx