OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wyeliminowali pijanych “drajwerów”

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności i wyobraźni. Taki kierowca łamie prawo drogowe, a także naraża na utratę zdrowia i życia siebie, swoich pasażerów i innych. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali wczoraj 2 nietrzeźwych kierujących.

+

Pierwszy z nich to 63-latek, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej i został ujęty przez świadków zdarzenia. Z kolei drugi wsiadł za kierownicę osobowego peugeota, mając ponad 2,5 promila alkoholu.
63-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, został ujęty przez dwóch innych mężczyzn, po tym jak wjechał na chodnik i uderzył w słupki drogowe. Gdy mężczyźni podeszli do kierującego, poczuli od niego alkohol. Następnie uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i powiadomili policjantów. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Drugi z kierujących został zatrzymany przez policjantów, którzy pełniąc służbę patrolową na terenie miasta zauważyli, że kierowca nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy. Badanie stanu trzeźwości 44-letniego kierowcy wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mimo licznych apeli policjantów i częstych kontroli stanu trzeźwości kierowców nadal część z nich decyduje się na jazdę po alkoholu. Pijani użytkownicy dróg stwarzają olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy! Wsiadając za kierownicę ponosimy odpowiedzialność nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x