OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kaczyński o protestach kobiet: “Trzeba się temu przeciwstawić”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wygłosił dzisiaj oświadczenie, w którym odniósł się do protestów kobiet. “Zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane. Mamy stan w którym te manifestacje będą kosztowały życie wielu ludzi. Ci którzy do nich wzywają, a także ci którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale także obowiązek przeciwstawiania się tego typu wydarzeniom.

+

Ale mają one także inny aspekt. Dokonywane są ataki na kościoły. To wydarzenie w historii Polski całkowicie nowe i fatalne. Kościół może być różnie oceniany, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez kościół, to jedyny system moralny który w Polsce jest powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm. I ten nihilizm widzimy w tych demonstracjach, ale także w sposobie wyrażania, ekspresji tych którzy demonstrują, niebywałej wręcz wulgarności. Pokazuje to pewne niedobre strony części naszego społeczeństwa. W tych demonstracjach bardzo często na wezwanie dorosłych uczestniczą także dzieci, to szkodliwość tego aspektu, przedsięwzięcia jest szczególnie wielka.

Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek Państwa, ale także obowiązek nasz, obywateli. W szczególności musimy bronić kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i tych, którzy nas wspierają do tego by wzięli udział w obronie kościoła. W obronie tego co jest nieprzypadkowo atakowane. Widać elementy przygotowania i być może przeszkolenia. Atak ma zniszczyć Polskę i doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię Narody Polskiego, którego dotąd żeśmy postrzegali, który mamy w naszych umysłach i sercach, który jest przedmiotem patriotyzmu. Wtedy mamy szansę wygrać, tę wypowiedzianą przez naszych przeciwników, wojnę.

Mamy racje prawne. Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można uchwalić ustawy umożliwiającej aborcję na życzenie. Takie jest marzenie skrajnej Lewicy. Dzisiaj jest czas, żeby powiedzieć nie temu wszystkiemu co może nas zniszczyć. To zależy od nas, od Państwa – od jego aparatu – od naszej determinacji i odwagi.”

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Prawicowiec
5 miesięcy temu

Wielki boss mafii z Nowogrodzkiej z małym kotem myśli jak dyktator. Cała Polska o kobiety należą do niego. I on chce decydować co mogą a czego nie mogą kobiety. On jednak w swoim zadufaniu jaki jest chory to jest. Najgorsze są przystawki i przydupasy wszelkiej.

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x