OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policjanci pójdą do więzienia za zadawanie cierpienia

Czterech policjantów z Siedlec z wydziału kryminalnego pójdzie do więzienia, a piąty ma karę w zawieszeniu, po tym jak mieli zadawać cierpienie ostrowianinowi, który napadł na jubilera w Siedlcach. Policjanci nie mogą przez kilka lat wykonywać zawodu policjanta.

+

Ostrowianin Jędrzej K. dokonał kradzieży w dniu 30 lipca 2012 roku złotej biżuterii ze sklepu jubilerskiego. Przesłuchujący go później policjanci z Siedlec przekroczyli swoje uprawnienia w ten sposób, że fizycznie i psychicznie znęcająli się nad nim i użyli paralizatora elektrycznego, kopali go oraz uderzali pięściami i pałką służbową po całym ciele. Nieprawidłowe było także długotrwałe wstępne rozpytywanie pokrzywdzonego. Policjanci polewali zimną wodą; zaklejali usta taśmą: szydzili z jego osiągnięć sportowych, krzyczeli i grozili przytrzaśnięciem jąder drzwiczkami mebli.

Za to czterech z nich pójdzie siedzieć na kary od roku i 3 miesięcy do ponad dwóch lat. Piąty dostał wyrok więzienia w zawieszeniu.

Zdaniem rodziców Jędrzeja sprawa ta ma dać do zrozumienia innym policjantom, że nie ma miejsca na torturowanie zatrzymanych.

POLECANE NEWSY
50 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
50
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x