Czy 28-latka w ciąży musiała umrzeć?

8 godzin trwało zanim 28-letnia mieszkanka gm. Sośnie będąca w 17. tygodniu ciąży trafiła za szlaban szpitala z oddziałem intensywnej terapii. Kobieta ostatecznie zmarła nie doczekawszy się profesjonalnej pomocy medycznej.

+

28-letnia kobieta trafiła do ostrzeszowskiego szpitala z objawami duszności. Nie wiadomo dlaczego podjęto decyzję, żeby mąż ją tam zawiózł czy było to podyktowane krótszą o 10 kilometrów trasą czy może w tym szpitalu pracował lekarz prowadzący ciążę pacjentki.

Faktem jest, że w worku osierdziowym kobiety gromadził się w nadmiarze płyn, utrudniając pracę serca.

Szpital w Ostrzeszowie po wykonaniu wstępnej diagnostyki, podjął decyzję o przekazaniu pacjentki do szpitala z oddziałem intensywnej terapii. Zdaniem ostrzeszowskiej placówki spotkano się z pierwotną odmową szpitali:

– w Poznaniu przy ul. Polnej z powodu braku miejsc i niemożności przeprowadzenia diagnostyki, a także możliwości wcześniejszego uzyskania wyniku badania pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2.

– szpital w Ostrowie z powodu zawieszenia oddziału ginekologicznego, a także niechęci przyjęcia na OIOM z powodu pobrania wymazów personelu z tego oddziału

Ostrowski szpital twierdzi, że zgodę wyrażono, ale warunkowano ją dodatkowym badaniem. 

– szpital w Kaliszu odmówił przyjęcia

– szpital zakaźny przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu wyraził zgodę, ale śmigłowiec LPR nie mógł wystartować z powodu złych warunków atmosferycznych

Ostatecznie OIOM w Ostrowie Wlkp. zgodził się przyjąć pacjentkę, ale kobieta była już podłączona pod respirator, a podróż do szpitala okazała się ostatnią.

Zanim jednak trafiła do szpitala pojawił się problem ze znalezieniem karetki z lekarzem na pokładzie.

Nie uzyskano zgody systemu ratownictwa medycznego na transport pacjentki karetką systemową. – informuje ostrzeszowski szpital.

Znaleziono dopiero karetkę transportową w Kaliszu, a do karetki wsiadła lekarka z Ostrzeszowa.

Sprawę wyjaśnia prokuratura.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Spadł z 4. piętra. Zatrzymano 2 osoby
Subskrybuj
Powiadom o

80 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
80
0
Napisz co o tym sądziszx