Auto wezwało pomoc. Właściciel był zaskoczony

Sygnał SOS został wysłany przez samochód osobowy marki Peugeot. Lokalizacja podana przez system wskazywała na parking przy bloku przy ul. Kadłubka w Ostrowie Wielkopolskim.

+

Dane o lokalizacji i modelu auta nadającego sygnał trafiły do służb ratowniczych dzięki systemowi ecall, który był na wyposażeniu tego egzemplarza. Wszystkie służby przyjechały na sygnałach świetlno-dźwiękowych.

Na miejscu zastali zaparkowany pojazd, który nie wyglądał na uszkodzony w skutek wypadku. Stał zaparkowany od dłuższego czasu, na co wskazywał  zimny silnik.

Po zajrzeniu do środka świeciła się kontrolka od automatycznego hamulca postojowego i druga świadcząca o awarii. Jedna z sąsiadek skontaktowała się z osobą od samochodu. Reakcja wskazywała na duże zaskoczenie z powodu powstałego zamieszania.

Policjanci zobowiązali użytkownika auta do naprawy pojazdu, żeby fałszywy alarm nie pojawiał się w przyszłości bez powodu.

Do tej pory podobne fałszywe zgłoszenia wynikały z naprawiania w danym momencie uszkodzonych aut, które były wyposażone w ten system.

CZYTAJ  Będzie moc atrakcji na festynie kolejowym

37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
37
0
Napisz co o tym sądziszx