Strażak podpalacz z zarzutami. Straty na blisko milion zł

Udostępnij
Tweet

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, 5 czerwca zatrzymali mężczyznę, który od lutego tego roku podpalał stogi słomy na terenie gminy Ostrów Wielkopolski i gminy Raszków. Sprawca swoim zachowaniem spowodował straty sięgające blisko miliona złotych. Należał do jednostki OSP Moszczanka.

+

Nieznany sprawca od lutego tego roku podpalał stogi słomy na terenie gminy Ostrów Wielkopolski i gminy Raszków. Sprawca podpalał baloty słomy znajdujące się na polach czy też w budynkach gospodarczych. Straty spowodowane przez pożary zostały wstępnie oszacowane na blisko milion złotych.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego intensywnie pracowali nad sprawą podpaleń. Efektem tych działań było ustalenie tożsamości osoby podejrzewanej o pożary. Okazał się nim 27-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego. Podczas poszukiwań sprawcy, kryminalni ustalili miejsce przebywania mężczyzny. 5 czerwca policjanci ostrowskiej Grupy Realizacyjnej zatrzymali 27-latka.

Podpalacz, wyjaśniał policjantom, że podkładał ogień po to, by jego jednostka OSP do której należy była wzywana do akcji.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przez policjantów, Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim przedstawił mężczyźnie zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenie i wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Posiedzenie sądu odbyło się dzisiaj, 8 czerwca i zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące 27-latek spędzi w areszcie.

Przestępstwo zniszczenia mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
24
0
Napisz co o tym sądziszx