#GaszynChallenge z sukcesem. Zebrano 10 milionów zł

Udostępnij
Tweet

Prosta i wciągająca akcja spod hasztagu #GaszynChallenge pomogła uzbierać olbrzymią kwotę pieniędzy na rzecz Wojtusia Howisa z Galewic. Wszystko zaczęło się od strażaka ochotnika z jednostki OSP Gaszyn, który nominował 5 osób. Obecnie w akcji robienia pompek biorą udział nawet niemieccy strażacy.

+

W regionie do akcji #GaszynChallenge dołączyli się strażacy, policjanci, urzędnicy oraz wielu innych ludzi. Zebrana suma pomoże Wojtusiowi przyjąć lek mający wspomóc walkę z SMA czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Ponieważ zebrana kwota przewyższa pierwotne potrzeby, „górka” pieniędzy wspomoże inne dzieci.

Mama chłopca w wywiadzie dla Faktów TVN powiedziała, że jej marzeniem jest by chłopiec chociaż siedział, mógł jeździć na wózku i żeby nie musiał być podpięty pod respirator. To, że nie będzie chodzić jest już straconym marzeniem.

Na rzecz Wojtusia z Galewic zbierano pieniądze za pośrednictwem serwisu siepomaga (9 mln zł, od których pobiorą 6% prowizji, czyli ponad pół miliona zł). Druga z fundacji Happy Kids zebrała 900 tys. zł. Można było także wysyłać SMS i podarowywać 1% podatku.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Drewniane bele uderzyły w osobówkę
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
7
0
Napisz co o tym sądziszx